Sukcesy warcabistów z powiatu lubaczowskiego na Mistrzostwach Europy w Estonii

W dniach 31.07 - 09.08. warcabowa reprezentacja Polski przebywała w Tallinie (Estonia) gdzie były rozgrywane XXIII Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Europy w Warcabach 100-polowych w grze długiej (klasycznej), aktywnej i błyskawicznej. Bardzo dobrze zaprezentowali się podkarpaccy warcabiści z terenu powiatu lubaczowskiego.

Łącznie polscy warcabiści zdobyli 10 medali (4 złote, 2 srebrne, 4 brązowe). Najwięcej medali, bo aż 6 zdobyli zawodnicy klubów z powiatu lubaczowskiego („Warcaby z Pasją” Futory, LKS Unia Horyniec-Zdrój i MUKS Libero Basznia Dolna). Najwartościowsze medale złote zdobyły: Marika Gancarz („Warcaby z Pasją” Futory) i Katarzyna Pisarska (LKS Unia Horyniec-Zdrój) w grze aktywnej. Marika była najlepszą zawodniczką ekipy polskiej bo zdobyła także srebrny medal w grze klasycznej i brązowy w aktywnej a Katarzyna dodatkowo brązowy w grze błyskawicznej. Oliwia Gancarz („Warcaby z Pasją” Futory) zdobyła srebrny medal w grze błyskawicznej. Tallin ponownie szczęśliwym miastem gdyż w 2006 roku w kategorii do lat 10 Wojciech Wołczak, reprezentując barwy LKS Unii Horyniec-Zdrój zdobył złoty medal mistrzostw Europy.

• Zofia Wideł (UKS Roszada Lipno) w kat. do lat 13 - 3, 3, 1
  • Sebastian Wieczorek (LKS Czarna Damka Lututów) - 1 miejsce i złoty medal w grze błyskawicznej w kat. do lat 19.

Wyjazd do Tallina ekipy z województwa podkarpackiego był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, Urzędu Miasta i Gminy w Oleszycach, Linter Energia Sp. z o.o. w Rzeszowie, Eurobud Grupa Sp. z o.o., Nadleśnictwu Oleszyce oraz środkom finansowym rodziców.

- Szczególne podziękowania dla trenerów, sponsorów oraz dla rodziców bo bez ich zaangażowania nie byłoby tego sukcesu. – dziękuje Podkarpacki Wojewódzki Związek Warcabowy

Zdjęcia: Polski Związek Warcabowy