ODDAJ KREW - To nie boli!

21 lipca w niedzielę klub HDK "Ratownik" w Horyńcu Zdroju oraz RCKIK w Lublinie oddział w Tomaszowie Lubelskim zaprasza wszystkich na kolejną akcję zbiórki krwi.

Miejsce akcji: siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju. 21 lipca (niedziela) 2013 w godzinach od 9:30 do 13:00.Wszystkich mieszkańców i gości zapraszamy do oddania bezcennego leku, jakim jest krew. Będzie też możliwość zapisania się do rejestru Honorowych Dawców Szpiku Kostnego. Dla wszystkich uczestników akcji przewidziana jest niespodzianka.

Redakcja ZLUBACZOWA.PL zachęca aby oddawać krew, gdyż jest ona lekiem szczególnym, bowiem nie udało się wytworzyć jej syntetycznego zamiennika. Trzeba dodać, że jest niezbędna w ratowaniu życia i zdrowia ofiar wypadków oraz osób cierpiących na rozmaite choroby. Co więcej, liczba krwiodawców jest bardzo mała w stosunku do potrzeb jakie wykazują szpitale, najczęściej z powodu tego, że w społeczeństwie pokutuje przeświadczenie, że jest to zabieg niebezpieczny, co jest niezgodne z prawdą. (Do zabiegu oddawania krwi dopuszczane są jedynie osoby w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, czyli takie, którym ubytek 450ml krwi nie zaszkodzi.) Zatem warto oddawać krew, gdyż jest to forma pomocy drugiemu człowiekowi, przy czym jest to naprawdę bezpieczne.

Źródło: Dziennik Horyniec

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: