ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Była wójt Starego Dzikowa i były burmistrz Narola starają się o stanowisko sekretarza gminy Lubaczów

Jak już informowaliśmy, w połowie stycznia ogłoszono konkurs na stanowisko sekretarza gminy Lubaczów.  Dzisiaj poznaliśmy kandydatów na to stanowisko – to m.in. była wójt gminy Stary Dzików Barbara Małecka i były burmistrz Narola Stanisław Woś.

Zgodnie z wymaganiami, od kandydatów wójt wymaga wyższego wykształcenia, obywatelstwa polskiego, co najmniej czteroletniego stażu pracy na stanowisku urzędniczym, pełną zdolność do czynności prawnych, niekaralność oraz znajomość regulacji prawnych w zakresie struktur i funkcjonowania administracji samorządowej.

Nie da się ukryć, że była wójt i burmistrz takie wymagania spełniają. Oprócz byłych samorządowców o to stanowisko stara się także były dyrektor MOPS w Przemyślu Tomasz Baran, który również spełnia formalne wymagania. Teraz przed kandydatami rozmowa kwalifikacyjna. Nazwisko nowego sekretarza gminy Lubaczów powinniśmy poznać maksymalnie za kilka tygodni.

Jakie zadania ma sekretarz?

Do najważniejszych zadań sekretarza należy przede wszystkim kierowanie bieżącymi sprawami Urzędu. Osoba na tym stanowisku zastępuje wójta oraz jego zastępcy w zakresie bieżącego funkcjonowania gminy podczas ich nieobecności. Sekretarz musi również zapewnić sprawne funkcjonowanie Urzędu. Poniżej dokładny zakres obowiązków:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Modo
+24 # Modo 2019-01-29 21:32
Dlaczego niema pełnej listy kandydatów na stanowisko sekretarza gminy Lubaczów,?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tutejszy
-7 # Tutejszy 2019-01-29 23:07
Przecież są wszystkie trzy osoby,które spełniły wymagania formalne. Reszta zapewne miała niewystarczając e kwalifikacje i nie będą brani w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniec
+17 # mieszkaniec 2019-01-29 23:17
Reszta nie spełniła jednego z wymogów tj. albo przynależność do Pis-u, albo bezpartyjni.... .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tutejszy
+7 # Tutejszy 2019-01-30 07:15
Sekretarz musi być bezpartyjny;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
a
-4 # a 2019-01-30 12:55
Najlepiej jest nic nie robić, nie mieć doświadczenia ani wykształcenia i pisać głupoty. Co ma przynależność partyjna do zasad konkursu?? Nic!! przynajmniej nie na 1 etapie takiego konkursu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
PPK
-8 # PPK 2019-01-30 15:45
Wójt nie ma nic wspólnego z PiS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
+15 # ja 2019-01-30 08:33
a gdzie poszedl do pracy pan Mariusz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AK4Fun
+13 # AK4Fun 2019-01-30 09:51
Przecież były Burmistrz Narola to ZSL
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wio
+17 # wio 2019-01-30 11:38
Cytuję AK4Fun:
Przecież były Burmistrz Narola to ZSL


trudno sie przefarbować? ponoć radni tak uczynili....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Gregory
0 # Gregory 2019-01-30 12:34
To byla wojt dzikowa juz wyzdrowiała.?sk onczylo sie zwolnienie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Iza
-4 # Iza 2019-01-30 12:58
a co ma jedno do drugiego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
QQ
+17 # QQ 2019-01-30 13:39
Czyżby kandydat na stanowisko sekretarza gminy Lubaczów Tomasz baran to były dyrektor MOPS z Przemyśla?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
-10 # Ja 2019-01-30 15:50
Nowy sekretarz to Woś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JaJa
+18 # JaJa 2019-01-30 17:38
Cytuję Ja:
Nowy sekretarz to Woś

I nie będzie przeszkadzało już burmistrzowi ze pod PIS będzie miał posadę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+4 # Ja 2019-01-30 18:16
A kiedy niby wg Ciebie przeszkadzało?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ulaaaa
+3 # Ulaaaa 2019-01-30 21:18
Nie rozumiem ludzi, którzy wypisują te głupoty, konkurs otwarty dla każdego najlepiej siedzie i nic nie robić i narzekać na kogoś kto stara się o pracę...Byla Pani Wójt to odpowiedni kandydat na to stanowisko. Życzę powodzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Z....
-2 # Z.... 2019-01-31 17:18
Cytuję Ulaaaa:
Nie rozumiem ludzi, którzy wypisują te głupoty, konkurs otwarty dla każdego najlepiej siedzie i nic nie robić i narzekać na kogoś kto stara się o pracę...Byla Pani Wójt to odpowiedni kandydat na to stanowisko. Życzę powodzenia.

A będziesz wozić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
neo
+1 # neo 2019-01-31 18:35
Ciebie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
z....
+2 # z.... 2019-01-31 21:42
Cytuję neo:
Ciebie ?

Sekretarz ma być mobilny z tego co zrozumiałem w specyfikacji '
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Onan Barbażyńca
+14 # Onan Barbażyńca 2019-01-30 22:09
Nie ma czego życzyć, stanowisko już obsadzone dawno przy "zielonym" stoliku, nawet kwestia pensji. Wniosek jeden, PiS-owi tylko się wydaje, że ma coś do powiedzenia w powiecie, nie mówiąc o samym starostwie. Bastion "Zielonych" Rosolikowie, jest jak G2A Arena dla PiS-u. Jeszcze diety sobie powinni wypłacać, regularne spotkania przegranych z powiatu, gmin i wsi byłoby mocowane w 100%. Ale co tam, są jeszcze przetargi i kasa z alei łukasiewicza, a zawsze można jeszce załatwiać blokowanie nowych wniosków. Ot, tak dla zasady, na przekór.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkanka
+5 # Mieszkanka 2019-02-02 17:02
No już chyba wójtowa nie musi się przepisywać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi