Łukasz Rydzik z Oleszyc koordynatorem Wiosny Roberta Biedronia

Pochodzący z Oleszyc Łukasz Rydzik będzie odpowiedzialny za koordynację struktur i działań partii Wiosna Roberta Biedronia w okręgu krośnieńsko-przemyskim, obejmującym powiat lubaczowski.

Podczas konferencji prasowej na rzeszowskim Rynku przedstawiciele Wiosny poinformowali o stanie przygotowań do jesiennych wyborów oraz o postulatach związanych z ekologią i rolnictwem.

Struktury podkarpackiej Wiosny Roberta Biedronia znajdują się obecnie w fazie zmian, mających przygotować partię do jesiennych wyborów. Wyznaczyliśmy nowych koordynatorów okręgowych, trwają prace nad programem, listami oraz organizacją sztabów. Oczywiście na szczeblu centralnym rozmawiamy z innymi partiami na temat możliwych koalicji, ale nie wykluczamy samodzielnego startu – mówili przedstawiciele Wiosny.

W okręgu krośnieńsko-przemyskim okręgu wyborczym nr 22 za działania Wiosny będzie odpowiadał Łukasz Rydzik.

Łukasz Rydzik jest absolwentem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji. To wieloletni pracownik sektora bankowego, pełniący społecznie funkcję przedstawiciela pracowników jednego z banków. Propagator zdrowego trybu życia, zrównoważonego rozwoju i racjonalnego zużycia zasobów. Zainteresowania: ekologia, kryzys klimatyczny, gospodarka. Jest również inicjatorem oraz koordynatorem EkoWiosny – projektu w ramach Wiosny Roberta Biedronia promującego troskę o środowisko i odpowiedzialność za klimat – czytamy w komunikacje prasowym przesłanym do naszej redakcji

Łukasz Rydzik, koordynator okręgu krośnieńsko-przemyskiego, inicjator EkoWiosny oraz przedstawiciel AgroWiosny, przedstawił założenia programu dla ekologii i rolnictwa, które Wiosna będzie promować również w województwie podkarpackim:

W dobie obecnych zmian klimatycznych i konieczności dbania o środowisko, Wiosna Biedronia zdecydowała, że konieczne jest wzięcie odpowiedzialności za klimat. Polska potrzebuje nowej, zielonej rewolucji przemysłowej. Gospodarka oparta na węglu jest szkodliwa dla zdrowia, środowiska i przede wszystkim nie służy ludziom. Zaproponowaliśmy Zielony Pakt dla Polski - szereg rozwiązań, które chcemy wdrożyć, aby poprawić jakość polskiej energetyki: 200 tys miejsc pracy w sektorze odnawialnych źródeł energii, 0,5 % PKB na innowacje OZE, produkcja zielonej energii bez opłat, dofinansowanie wymiany kotłów. W naszym programie jest także stworzenie Rzecznika Przyrody. Dodatkowo w ramach AgroWiosny tworzony jest  ogólnopolski program retencji wody. – mówi Łukasz Rydzik

Komentarze   

mario
+23 # mario 2019-07-15 23:29
...wszystko pięknie ładnie ale najważniejsze by dostać się na posadkę sejmową. Ten program to mrzonki! 200 tys. nowych miejsc pracy, tylko ciekawe kto będzie "zapełniał" te nowe miejsca jeśli "na stare" nie ma chętnych?! Zlikwidować wydobycie na Śląsku?! to chyba ktoś nieodpowiedzial ny wymyślił!!! Tyle tysięcy górników pod ziemią!!! To dopiero biedę byście wprowadzili na Śląsku!!! Trzeba myśleć głową a nie ... by takie bzdety wypowiadać!!!.. . Z poważaniem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
racjonalna
-9 # racjonalna 2019-07-17 18:34
Chyba nie wie Pan nic o górnikach ani kopalniach ani o Ślązakach. Biedroń chce wprowadzić alternatywną ekologiczną energię elektryczną być może nawet z użyciem węgla, tylko pod ziemią. Polecam pierwsze dobrze się zapoznać z tematem. Polska musi iść naprzód i tak jak Europa Zachodnia pozbyć się węgla. Będzie to na początku bolało ale jest niezbędne. Pamiętajmy że obecnie rząd więcej węgla importuje z Rosji niż wydobywa bo jest taniej. A na śląsku ludzie chcą w końcu móc oddychać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
slazak
+4 # slazak 2019-07-18 20:23
Uwielbiam "nie wiem, ale się wypowiem". Jestem ze śląska. Tak na prawdę osoba, która tu nie mieszka, w ogóle nie zna problemu. Najbogatsze rodziny w tym rejonie to nie prawnicy, lekarze, dentyści. To właśnie rodziny górników. Górnik zaczynający pracę w wieku 20 lat 5k na ręke? Na prawdę?! Górnik strzałowy, otrzymujący 20k na rękę? Emerytura w takim wieku, że zajmują się biznesem. Szkodliwe warunki w kopalni? Już od dobrych 10 lat górnicy statystycznie żyją dłużej od ludzi pracujących w innych zawodach. Dlaczego? Wiesz jakie są tam aparatury. Górnik zjeżdża pod ziemię jak do spa. Ma utrzymaną idealną temperaturę, idealną wilgotność, brak jakichkolwiek pyłów.
Dlaczego u nas węgiel jest tak drogi i importujemy go z rosji? Bo mamy silne związki zawodowe i głupich górników. Wiesz ile kosztuje utrzymanie związków zawodowych? Już w 5 lat temu gazety biły na alarm, że bez związków zawodowych, górnicy mogliby zarabiać około 1250zł brutto więcej (wyborcza.pl/.../)!!! 41 000 000 rocznie wydajemy na związki zawodowe w górnictwie. Do tego absatrakcyjna płaca, abstrakcyjne dodatki, szybciutka emerytura. To musi być wliczone w cenę węgla. Dlaczego górnicy protestują przed prywatyzacją kopalń? Bo skończy się sielanka. Płaca będzie na poziomie europejskim. Koniec z przywilejami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
slazak
+3 # slazak 2019-07-18 20:24
Opowiem ci jeszcze o jednym procederze. Praktycznie każdy pracownik kopalni ma prawo do wczesniejszej emerytury. Ale jakto? Przecież ci biurowi nie pracują w :ciężkich warunkach". I owszem, ale codzienną tradycją jest podejście do bramek zejścia na grube, odpikania karty, odczekania chwilę i odpikania znowu powrotu "z dołu". Padło słowo "ciężkie warunki" zawarte w cudzysłowie. Dlaczego tak? Ponieważ obecnie górnik nie wali kilofem w ścianę, nie ładuje skał węgla, nie żyje w pyle. Nie ma tam żadnych szkodliwych warunków. Wszystko sprowadza się do obsługi maszyn. Ryzyko zawodowe? Jak jesteś kierowcą zawodowym, masz je statystycznie wyższe.
Jak to się dzieje, że górnicy pokazują paski z wypłatą po 2-3k? W górnictwie są pożyczki zakładowe. Raz, że nie oprocentowane, to jeszcze umarzane co roku w części. Raty tych kredytów są odliczane od wypłaty i właśnie ta kwota ląduje na pasku.
Prawda jest taka, że za ten proceder płacą wszyscy polacy. Płaci strasznie duże pieniądze każdego roku, dotując biznes, który nie przynosi zysku. Czy prowadziłbyś firmę, do której każdego miesiąca dokładasz? Sprzedaż każdej tony węgla przynosi kolejne straty. Jaki jest w tym sens? Cała polska ma płacić na górników, bo nie znajdą sobie pracy? Oczywiście, że znajdą. Nie ma kierowców zawodowych. Bezrobocie jest niebezpiecznie niskie. Potrzeba ludzi do fabryki fiat w tychach, do famura w katowicach, do mifamy w mikołowie. Te firmy ciągle szukają pracowników. Problem w tym, że nie płacą tak dużych pieniędzy. Czy politycy coś z tym zrobią? Nie sądzę. Górnik ma żonę, dzieci, rodziców, siostry, braci, kuzynów. Powiedzieć górnikom, że zamykamy ich sielankę, to strata tych wszystkich głosów.
Nie piszę tego, aby ciebie hejtować. Nie możesz mieć zielonego pojęcia o tych wszystkich rzeczach, gdy tam nie mieszkasz. W mediach o tym wszystkim nie przeczytasz. Musisz tam pojechać i zobaczyć to na własne oczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
POPIS/PSL/plankton
-3 # POPIS/PSL/plankton 2019-07-19 06:09
Hejterzy co wy na to? Zasciankowość i powtarzanie propagandy rodem z TVPiS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mario
+19 # mario 2019-07-15 23:31
...Śląsk zlikwidować a w zagłębiu Ruhry będą sobie spokojnie fedrować!!! Tak biedroń będzie się odwdzięczał Niemcom za "srebrniki" na "bieżącą działalność!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ozi
-11 # Ozi 2019-07-16 00:08
A dlaczego tutay można komey a pod kuchcińskim to nie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
POPiS/PSL/plankton
-17 # POPiS/PSL/plankton 2019-07-16 06:19
Cytuję Ozi:
A dlaczego tutay można komey a pod kuchcińskim to nie ?


Widzisz poprzednie komentarze, prawdziwi obywatele tego grajdola maja takie poglady... 500+ się klania.... a za ekologie to wnuki im bedą "wdzięczni"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kom
-13 # kom 2019-07-16 06:21
Bo pod Kuchcińskim łamanie regulaminu forum, hejt, obrażanie itd a tutaj nie :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
broszka
-14 # broszka 2019-07-16 07:12
PRAWDA W OCZY KOLE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ol
-8 # Ol 2019-07-16 03:53
Słuszna uwaga wszystkich spoza PiS można hejtowac tylko PiS ma słuszny program powrót do PR.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
+16 # polak2010 2019-07-16 08:28
Ci z wiosny to sie znają na na tworzeniu dewiacji i zboczenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
racjonalna
-12 # racjonalna 2019-07-17 18:39
Myślę, że nie ma Pan pojęcia o programie wiosny. Najlepiej jest popatrzeć na jedynie zasłyszany temat o LGBT nie wiedząc nawet co to znaczy :)
Nie jestem lesbijką, mam nawet chłopaka. Udało mi się wyrwać z Lubaczowa do dużego miasta. Mam kolegów gejów i koleżanki lesbijki, nigdy by Państwo nie poznali że są innej orientacji płciowej, że są zboczeni. Są na prawdę dobrymi ludźmi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Szczerbiec
+23 # Szczerbiec 2019-07-16 12:35
Wstyd dla Oleszyc i całego powiatu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Z Zalesia
+17 # Z Zalesia 2019-07-16 14:46
Obok Rydzika stoi jego mąż czy żona i środosrodowisko LGBT
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lukasz Rydzik
-16 # Lukasz Rydzik 2019-07-17 16:44
Szanowny Pani/e Sczerbiec,
Zachęcam najpierw ze mną porozmawiać, a dopiero później pisać tego typu komentarze. Od sierpnia zaczynam kampanię do sejmu także będzie miał Pan/i okazję ze mną porozmawiać i stwierdzić co jest wstydem, a co nie.
Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na spotkanie.
Łukasz Rydzik
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Gimp
+12 # Gimp 2019-07-17 19:24
A może piwo jak w czasie lekcji w Gimnazjum
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Olek
0 # Olek 2019-07-18 21:57
Znam ciebie i co będziesz przekonywał nmie do dewiacji małżeństw homoseksualnych i innych dewiacji WSTYD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
slazak
+4 # slazak 2019-07-19 11:53
Cytuję Olek:
Znam ciebie i co będziesz przekonywał nmie do dewiacji małżeństw homoseksualnych i innych dewiacji WSTYD

Znasz w ogóle jego program? Wstydem jest kłapanie dziobem nawet, jeśli nie masz zielonego pojęcia o czym mowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Uwe
-14 # Uwe 2019-07-16 15:01
A Kuchcinski jest cacy i komentować nie należY
y
CENZURA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kom
-17 # kom 2019-07-16 19:08
Należy, ale tylko pozytywnie ;-) Bo aktualnie jest cacy, jak będzie kiedyś w opozycji to będzie be, wtedy będzie można pisać cokolwiek, tak jak o panu Rydziku i jego opcji politycznej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ktoś
+20 # ktoś 2019-07-16 18:41
Przypałów nigdzie nie brakuje. Wstyd dla naszego powiatu!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ktoś
+11 # ktoś 2019-07-16 20:41
Biedroń to osobnik pokroju Palikota. Pamięta ktoś jeszcze tego pana? Narobił szumu, zrobił z siebie pajaca, drwił z wszystkich i wszystkiego. I tak zakończyl swoją karierę. Podobnie będzie z Biedroniem i jemu podobnym. Jeśli ktoś myśli, że wybije się przy Biedroniu to źle myśli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
racjonalna
-18 # racjonalna 2019-07-17 18:50
Słabe porównanie, słaba znajomość tematu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nonj
-9 # Nonj 2019-07-16 22:15
Postulaty dotyczące zielonej energii i węgla mają pewien sens. Wystarczy zimą wyjść na dwór w mieście i poodychać tym co się tam spala. Problem jest taki, że u nas robi się bezsensowne pokazówki w stylu 500 plus a potem nie ma kasy na konkrety. Powinny być dotacje bezzwrotne na wymianę kotłów i panele nie tylko dla mieszkańców ale też dla firm. Za te 45 mln powinni zainwestować w atom, biogaz, oze, spalarnie odpadów z odzyskiem ciepła. A nie rozdawać. Tylko kto to zrobi hehe u nas w kraju jak tu każdy obieca nam złote góry za stołek przez kolejne 4 lata. Nie ma niestety polityków z powołania, którzy chcą służyć i kierują się dobrem wspólnym wszystkich ludzi.
Wszystko to ściema. Karmią nas kolejnymi "sukcesami" ale prawda jest zupełnie inna. Ignoruje się istotne problemy, za które już niedługo wszyscy zapłacą. I to nie tylko w Polsce. Świat czeka niestety przyszłość z mad
maxa. Jeśli ktoś liczy że przed tym ucieknie to gratuluję optymizmu. Tylko gdzie pójdzie żyć jak zaśmiecimy i zatrujemy całą Ziemię? Na Księżyc? Bogaci i politycy poniosą w końcowym rozliczeniu surowszą odpowiedzialnoś ć. Od tych co dostali dużo, dużo się wymaga.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ajax
-10 # Ajax 2019-07-16 22:24
Śmieszne jest to że marzy się nam terraformowanie Marsa a nie możemy jako gatunek zadbać nawet o własną planetę. Za 30 lat pozabijamy się nie o ropę a o czystą wodę i powietrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kom
-13 # kom 2019-07-16 23:00
45 mld nie 45 mln. Za to rzeczywiście można byłoby zrobić coś co lepiej służyłoby krajowi i wszystkim Polakom, ale efekty tego byłyby widoczne po latach. Nie dałoby to więc tylu głosów w wyborach co 500+, a wygrywanie wyborów dla polityków (każdej opcji) jest ważniejsze niż dalsza przyszłość kraju i następnych pokoleń.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wispa
-9 # Wispa 2019-07-17 10:40
Prawda, żyjemy z dnia na dzień i nikt nie troszczy się o przyszłość. Ludzie sami obniżają sobie standardy, w każdej dziedzinie. A zły przykład idzie z góry. Tłumaczenie, że inne kraje emitują więcej szkodliwych substancji od nas albo, że korzystają ze źródeł szkodliwych dla środowiska stanowi usprawiedliwien ie od kilkunastu lat. Chcemy zmieniać świat a nie potrafimy zmienić siebie. Smutne :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
POPIS/PSL/palankton
-14 # POPIS/PSL/palankton 2019-07-17 06:23
Obrzaziłeś zakon(ników) wyznawców miłościwie nam panujacego WIELKIEGO JAROSŁAWA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
slazak
+3 # slazak 2019-07-18 20:30
Ciekawi mnie taka sprawa. Za ilości produkowanego co2 zapłacimy jakieś tam ciężkie pieniądze kary. Zastanawia mnie, czy kwota tej kary, zainwestowana w jakieś dotacje, albo darmowe kredyty na elektrownie słoneczne, wiatrowe itd, nie ochroniłaby nas przed tymi karami> Może wyszłoby przykładowo, że kary mamy do zapłaty 50mld, a musimy wydać 40mld na dotacje, albo darmowe kredyty dla elektrownie. Kwoty strzeliłem przykładowo, ale może się to spinać do kupy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
POPIS/PSL/plankton
-13 # POPIS/PSL/plankton 2019-07-17 06:55
Posłowie mają się pilnować, co mówią i piszą. Każdy, kto wyskoczy z tekstem, który może choć trochę zaszkodzić PiS w wyborach, nie będzie na listach albo zostanie z nich skreślony
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
POPIS/PSL/plankton
-15 # POPIS/PSL/plankton 2019-07-17 15:58
Minusujecie rozkaz PREZESA!! A MOZE NIE CZYTACIE ZE ZROZUMIENIEM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lukasz Rydzik
-8 # Lukasz Rydzik 2019-07-17 17:00
Dziękuję portalowi zlubaczowa za opublikowanie informacji o moim zaangażowaniu politycznym i zostanie regionalnym koordynatorem Przemyśl-Krosno oraz krajowym koordynatorem EkoWiosny.
Dziękuję także za to, że nie zablokowali komentarzy. Dzięki temu każdy ma prawo się wypowiedzieć i napisać co uważa. Każdy ma prawo się z czymś zgadzać albo nie. Tylko powinny to być komentarze rzeczowe. Jestem otwarty na krytykę. Ale krytykę konstruktywną.
Poniżej program Wiosny:
wiosnabiedronia.pl/program
Od sierpnia zaczynam kampanię do Sejmu. Będę spotkać się z mieszkańcami naszego powiatu oraz całego rejonu i rozmawiać o programie. Zachęcam wtedy do rozmowy.
Mój profil FB:
www.facebook.com/lukaszrydzik/
Zapraszam do śledzenia.
Pozdrawiam,
Łukasz Rydzik
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zalesie
-3 # Zalesie 2019-07-18 21:53
Cytuję Lukasz Rydzik:
Dziękuję portalowi zlubaczowa za opublikowanie informacji o moim zaangażowaniu politycznym i zostanie regionalnym koordynatorem Przemyśl-Krosno oraz krajowym koordynatorem EkoWiosny.
Dziękuję także za to, że nie zablokowali komentarzy. Dzięki temu każdy ma prawo się wypowiedzieć i napisać co uważa. Każdy ma prawo się z czymś zgadzać albo nie. Tylko powinny to być komentarze rzeczowe. Jestem otwarty na krytykę. Ale krytykę konstruktywną.
Poniżej program Wiosny:
wiosnabiedronia.pl/program
Od sierpnia zaczynam kampanię do Sejmu. Będę spotkać się z mieszkańcami naszego powiatu oraz całego rejonu i rozmawiać o programie. Zachęcam wtedy do rozmowy.
Mój profil FB:
www.facebook.com/lukaszrydzik/
Zapraszam do śledzenia.
Pozdrawiam,
Łukasz Rydzik

Rydzo tobie kury wyprowadzą szczać a nie do polityki się pchać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Obserwator
+3 # Obserwator 2019-07-18 15:03
Wiosna jest ładna ale trwa krótko....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.