Msza, przemarsz i uroczystości na Rynku – tak świętowano 3 Maja w Cieszanowie [ZDJĘCIA]
Featured

Msza, przemarsz i uroczystości na Rynku – tak świętowano 3 Maja w Cieszanowie [ZDJĘCIA]

fot. M. Maciuła-Kielar/Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowiefot. M. Maciuła-Kielar/Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie

W sobotę 3 maja w Cieszanowie odbyły się uroczystości upamiętniające kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 Wydarzenia rozpoczął montaż słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieszanowie. Następnie w kościele pw. św. Wojciecha odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie uczestnicy wzięli udział w przemarszu z flagą państwową na Rynek Miejski.

Na Rynku odbyła się oficjalna część obchodów – odegrano hymn państwowy, złożono kwiaty, zapalono znicze i wygłoszono okolicznościowe przemówienia. Uroczystości towarzyszyła Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Cieszanów, która wykonała utwory o charakterze patriotycznym.

Zobaczcie zdjęcia fot. M. Maciuła-Kielar/Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie

10000 Pozostało znaków


NAJNOWSZE INFORMACJE

No More Articles

ZLUBACZOWA.PL - Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

e-mail: redakcja@zlubaczowa.pl
tel. 782 496 418

ZLUBACZOWA.PL - Lubaczowski portal informacyjny. Najważniejsze informacje i wiadomości z Lubaczowa i powiatu lubaczowskiego.

Jesteśmy na Facebooku