Wybory samorządowe już za dwa miesiące. Zarejestrowano pierwsze komitety [LISTA]

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, podczas których wybierzemy burmistrzów, wójtów oraz radnych. Trwa zgłaszanie Komitetów Wyborczych. Na chwilę obecną w naszym powiecie zarejestrowano 7 komitetów.

Premier Donald Tusk zdecydował, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Tego dnia zdecydujemy, kto zasiądzie w radach miast i gmin, radach powiatów, sejmikach, a wreszcie, kto przez pięć lat ma pełnić funkcję wójta lub burmistrza.

Kandydaci na burmistrzów i radnych podjęli już pierwsze kroki. Chodzi o rejestrację komitetów wyborczych. Termin na złożenie takiego zawiadomienia upływa - zgodnie z kalendarzem wyborczym - 12 lutego. Wiemy, że na chwilę obecną w powiecie lubaczowskim zarejestrowano 7 komitetów. Oto lista:

Nazwa  Pełnomocnik wyborczy Siedziba Zasięg
KWW GMINA BEZ PODZIAŁÓW Mariusz Małecki Stary Dzików gm. Stary Dzików
KWW WSZYSCY RAZEM Zygmunt Żyła Nowy Dzików gm. Stary Dzików

KWW NASZA GMINA WIELKIE OCZY

Teresa Ewa Hawrylak Wielkie Oczy gm. Wielkie Oczy
KWW TOMASZA JABŁOŃSKIEGO ROZWÓJ GMINY STARY DZIKÓW Lidia Duda-Joniec Stary Dzików gm. Stary Dzików
KWW WSPÓLNY LUBACZÓW Aneta Lidia Rozmus Lubaczów m. Lubaczów
KWW - JANUSZ STROJNY Tadeusz Wawrzoszek Basznia Dolna gm. Lubaczów
KWW RAZEM ZMIENIAMY HORYNIEC Grażyna Elżbieta Nazarko Wólka Horyniecka gm. Horyniec-Zdrój

Do 4 marca będzie można zgłaszać komisjom wyborczym listy kandydatów na radnych, a do 14 marca kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. 8 marca minie termin zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. Ich składy poznamy do 18 marca.

Do 25 marca wyborcy będą mogli zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego w tym za pomocą nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a. Z kolei do 29 marca można będzie składać wnioski o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przez pełnomocnika. Prawo do głosowania korespondencyjnego lub przez pełnomocnika mają osoby niepełnosprawne (orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu) oraz ci, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.

Od 23 marca do 5 kwietnia media publiczne będą emitowały nieodpłatne audycje wyborcze przygotowane przez komitety wyborcze. Cisza wyborcza rozpocznie się o północy z 5 na 6 kwietnia i potrwa do zakończenia głosowania. Głosowanie odbędzie się 7 kwietnia w godzinach od 7.00 do 21.00.

Jedynym głosowaniem, które może nie dać rozstrzygnięcia 7 kwietnia, będzie wybór nowego burmistrza. Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie otrzyma ponad 50 proc. głosów, do urn powtórnie pójdziemy 21 kwietnia. Na karcie do głosowania zobaczymy wówczas dwa nazwiska kandydatów na burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali najwięcej głosów.

Będzie specjalny serwis wyborczy na portalu ZLUBACZOWA.PL

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, wkrótce uruchomimy specjalny serwis poświęcony wyłącznie tematyce wyborczej. Odnajdziecie tu wywiady, sondaże informacje na temat Komitetów Wyborczych, kandydatów oraz najnowsze doniesienia związane z najważniejszym samorządowym wydarzeniem tej wiosny.

W okresie przedwyborczym mieszkańcy chcą jak najwięcej dowiedzieć się o kandydatach na wójtów ich gmin i burmistrzów miast oraz radnych. W specjalnym serwisie wyborczym portalu ZLUBACZOWA.PL znajdziecie min. najnowsze informacje, wywiady, sondaże i sylwetki kandydatów.

Kto kandyduje na jakie stanowisko i z jakiej listy lub z czyim poparciem? Jakie inwestycje będą chcieli realizować kandydaci? Co uważają za działania priorytetowe? Na jakie potrzeby mieszkańców zwracają uwagę? Na te zagadnienia będziemy szukać odpowiedzi.

Oferta dla kandydatów – „Zaprezentuj się wyborcom”

Zachęcamy do prezentowania swoich kandydatur. Opublikujemy Państwa banery wyborcze, spoty wideo czy artykuły, w których będziecie mogli Państwo zaprezentować przed Wyborcami! Aby dowiedzieć się więcej na temat reklamy wyborczej wystarczy zadzwonić pod numer 782 496 418 lub napisać do nas redakcja@zlubaczowa.pl

Warto, bo portal ZLUBACZOWA.PL jest w tej chwili najchętniej odwiedzanym w powiecie lubaczowskim. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca (od 4 stycznia do 4 lutego) portal ZLUBACZOWA.PL odwiedziło ponad 91 tysięcy czytelników (dane Google Analytics).

Komentarze   

peło
+11 # peło 2024-02-06 06:45
W pisowskim ciemnogrodzie nie ma chętnych to przyznania sie do matki-partii PiS/1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
max
-13 # max 2024-02-06 09:15
..za to volksdeusche partei wystąpi na pewno z otwartą przyłbicą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
0 # n 2024-02-06 09:43
Znalazł się jaśnie oświecony lampą naftową.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
+4 # peło 2024-02-07 08:35
Cytuję peło:
W pisowskim ciemnogrodzie nie ma chętnych to przyznania sie do matki-partii PiS/1

Samorządowa kampania wyborcza ruszyła. Związani z PiS politycy spotykają się z wyborcami, przygotowali też plakaty wyborcze — nie chwalą się jednak logo partii. — Teraz trzeba tłumaczyć się z decyzji, które się podejmowało przez osiem lat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic ŻelaznaMiotła
+14 # Kmicic ŻelaznaMiotła 2024-02-06 10:14
PiS ma zgryz, jak tu się zakamuflować...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wiem
-1 # wiem 2024-02-06 16:59
Cytuję Kmicic ŻelaznaMiotła:
PiS ma zgryz, jak tu się zakamuflować...

Moja babcia była w AK, kamuflowała się przed czerwoną hołotą żądną zemsty przez 45 lat to i pis sobie poradzi. PS. Dawniej dawali żelazny krzyż a szczególnie zasłużonym z liśćmi dębu, teraz za zasługi miotłę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic ŻelaznaMiotła
+2 # Kmicic ŻelaznaMiotła 2024-02-06 20:39
Chłopie, czytaj ze zrozumieniem, a nie filozofujesz. Taki tok Myślenia można do wszystkiego podpiąć, np Prawo zeszmacić i Sprawiedliwość dla swoich.
Niestety ale pisowcy już sobie nie radzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ferdynand
-4 # Ferdynand 2024-02-06 11:15
Ja kandyduje na szefa wszystkich szefów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Strefa 12
0 # Strefa 12 2024-02-06 18:09
To stanowisko jest już obsadzone. To Pan Krzysztof Jarzyna że Szczecina
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.