W Lubaczowie odbył się EKOfestiwal 2023 [ZDJĘCIA]

W piątek w Lubaczowie odbył się coroczny EKOfestiwal, w tym roku pod hasłem „Dbamy o klimat i różnorodność”. Było to wydarzenie pełne warsztatów, spotkań z ciekawymi gośćmi, zabaw i  konkursów, a wszystko w duchu edukacji ekologicznej i dbałości o dobro Ziemi. 

Wiodącą tematyką tegorocznej edycji EKOfestiwalu była ochrona bioróżnorodności w ekosystemach oraz dbałość o klimat, poprzez zwiększenie świadomości na temat ogromnej roli zapylaczy w środowisku, potrzeby zakładania łąk kwietnych, sadzenia roślin miododajnych oraz funkcjonowania ekosystemów leśnych jako istotnego czynnika łagodzącego zmiany klimatu. Nie mniej ważnym obszarem był recykling, ograniczenie  i segregacja odpadów na rzecz budowania odpowiedzialnego społeczeństwa. Gościem specjalnym była Anna Kubisz – artystka, uznana projektantka recyklingowa, autorka kolekcji ,,Moda z recyklingu”.

Nie zabrakło również znanej i lubianej akcji "Drzewko za surowce wtórne i elektrośmieci" , podczas której za przyniesione odpady przekazywaliśmy sadzonki drzew leśnych oraz drzew i krzewów miododajnych oraz wyczekiwanego przez najmłodszych Teatr Kultureska, który przedstawił dziś historię "Kosmolenie ratują Ziemię

Wydarzenie została organizowane przez Powiat Lubaczowski oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne "Roztocze Wschodnie".

Zdjęcia: Powiat Lubaczowski

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.