Pogoń podejmie Gwiazdę w derbach powiatu w lidze okręgowej

fot: facebook/Gwiazda Wielkie Oczyfot: facebook/Gwiazda Wielkie Oczy

W najbliższy weekend zostanie rozegrana 8 kolejka jarosławskiej klasy okręgowej. Właśnie w tej serii gier odbędzie się derbowy mecz, w którym piąty zespół ligi – Pogoń Sokół Lubaczów podejmie na stadionie przy ul. Sportowej Gwiazdę Wielkie Oczy.

Już w najbliższą sobotę naprzeciwko sobie staną piłkarze lubaczowskiej Pogoni oraz beniaminka 5 ligi - Gwiazdy Wielkie Oczy. Sam mecz nie zelektryzuję kibiców poza naszym powiatem ale oglądając zmagania przy ul. Sportowej można się spodziewać wielu emocji. Dla Gwiazdy jest to debiutancki sezon w klasie okręgowej, który jak do tej pory nie układa się po ich myśli. Zeszłoroczni mistrzowie A klasy nie zasmakowali jeszcze smaku zwycięstwa, zdobywając jedynie 2 punkty po 7 kolejkach.
Zupełnie inna sytuacja jest w Lubaczowie. Pogoń jak na razie zajmuję bardzo wysoką, 6 lokatę ze stratą zaledwie dwóch punktów 3 miejsca. W obecnych rozgrywkach drużyna z Lubaczowa gra o pełną pulę i „ jeńców nie bierze”. We wszystkich rozegranych do tej pory kolejkach nie zanotowali ani jednego remisu, czterokrotnie wygrywając, a trzy mecze kończyły się porażką. Faworytami w derbowym starciu są lubaczowianie, lecz na pewno nie będzie to dla nich łatwy mecz. Przeciwnie rola faworyta może odrobinę ciążyć, ponieważ jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami, a piłkarze w takich meczach zawsze dają z siebie maksimum. Także w sobotę kibice mogą spodziewać się naprawdę ciekawego widowiska.

Pogoń-Sokół Lubaczów - Gwiazda Wielkie Oczy  29 września,  11:00

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: