Kiepski weekend naszych drużyn w lidze okręgowej

Miniona kolejka w jarosławskiej klasie Okręgowej nie była zbyt szczęśliwa dla drużyn z powiatu lubaczowskiego. Pogoń- Sokół Lubaczów wraca bez punktów z Gniewczyny, a Roztocze Narol pomimo przyzwoitej gry uległo liderowi z Przeworska.

Gdyby w piłce nożnej punkty były przyznawane za ambitną walkę, wrażenia czy styl gry to pozycja Roztocza Narol byłaby lepsza, aniżeli jest obecnie. Podopieczni Daniela Hałasa, którzy potrzebują punktów jak tlenu, by wydostać się z okupowanej pozycji, kolejny raz zagrali dobre spotkanie, chwilami bardzo, lecz z boiska zeszli z opuszczonymi głowami. Roztocze do spotkania z liderem przystąpiło w bardzo okrojonym w składzie, a świadczyć o tym może fakt, że na ławce rezerwowych znalazł się zaledwie jeden zawodnik. Pomimo to gospodarze mocno postawili się drużynie Orła Przeworsk.  Sam mecz przebiegał głównie pod dyktando gości, którzy kontrolowali mecz, lecz nic groźnego z tego nie wynikało a jeszcze w pierwszej połowie Narol miał jedyną świetną okazję, lecz niestety zabrakło skuteczności by sprawić  niespodziankę i objąć prowadzenie. Losy meczu rozstrzygnęły się w 63 minucie, kiedy w polu karnym sfaulowany został napastnik gości P. Boratyn i  sędzia wskazał na jedenasty metr boiska. Rzut karny wykorzystał R. Strączek. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Punkty w  tej kolejce zdobyły drużyny z Kisielowa oraz Kaszyc, a więc bezpośredni sąsiedzi w tabeli Roztocza. Narol ma teraz tylko 3 punkty przewagi nad ostatnią pozycją w tabeli.

Swojego dorobku punktowego nie poprawiła również Pogoń, która pojechała po punkty do Gniewczyny, a więc miejsca niezbyt szczęśliwego dla lubaczowskiej drużyny. Stadion Huraganu jest  przynajmniej  od 8 lat niezdobyty dla zawodników z Lubaczowa. W tym czasie dwukrotnie remisowali w roku 2013 oraz 2014 reszta to same porażki. Jak się okazało nie inaczej było tym razem, goście nie potrafili przełamać klątwy tego stadionu i po słabszej grze przegrali z Huraganem Gniewczyną 1:0.  Co prawda do 80 minuty meczu utrzymywał się wynik 0:0 i zawodnicy Pogoni liczyli, że taki rezultat uda się dowieźć do końca, niestety w 82 minucie indywidualną akcją 3 punkty gospodarzom zapewnił Ł. Jagieła.

Po tym meczu Pogoń- Sokół Lubaczów spadła na 8 pozycję w tabeli.

Wisełka Siennów 5 : 4 Start Pruchnik
Start Lisie Jamy 1 : 2 LKS Skołoszów
Orkan Zapałów 0 : 1 Biało-Czerwoni Kaszyce
Orzeł Przeworsk 11 : 0 San Gorzyce
Promyk Urzejowice 2 : 3 Gorliczanka Gorliczyna
Piast Tuczempy 3 : 1 Wólczanka Wólka Pełkińska
Dąb Dobkowice 4 : 0 Santos Piwoda
Czuwaj Przemyśl 3 : 2 Płomień Morawsko