Walka o utrzymanie na dole tabeli, mecz na szczycie w Antonikach. Zapowiedź XVI kolejki lubaczowskiej A klasy.

W najbliższą niedziele 15.04 rozegrana zostanie 16. kolejka lubaczowskiej A klasy,  w której czeka nas m.in. mecz o „6 punktów„ drużyn zagrożonych spadkiem. Ciekawie będzie w Oleszycach, a na deser mecz na szczycie, gdzie Start Lisie Jamy podejmie V-ce lidera Gwiazdę Wielkie Oczy.

Ciekawie w Oleszycach

Zmagania w 16 serii gier zainaugurują piłkarze  w Oleszycach, gdzie tamtejszy klub Czarni Oleszyce podejmie Ursus Dachnów.  To spotkanie powinno dostarczyć kibicom sporo emocji, ponieważ drużyna z Dachnowa rozpędzona po niespodziewanej wygranej ze Startem Lisie Jamy w minionej kolejce chciałaby pójść za ciosem i sprawić kolejną niespodziankę. Natomiast zespół Czarnych Oleszyce nie może sobie pozwolić na stratę jakichkolwiek punktów z niżej notowanym rywalem, jeżeli chce dotrzymać kroku liderującym zespołom i zakończyć sezon przynajmniej w pierwszej trójce ligi. Ewentualna porażka sprawi, że strata może być już nie do odrobienia. Także w Oleszycach zapowiada się naprawdę ciekawie, początek już o godzinie 13.

Powtórka z rozrywki?

Ciekawie może być również na stadionie w Baszni Dolnej, gdzie 7 drużyna ligi – Huragan Basznia Dolna zmierzy się z Rolnikiem Wólka Krowicka. Goście, którzy rozgromili tydzień temu Unię Łukawiec aż 5:1 (chociaż grozi im widmo walkowera z powodu gry nieuprawnionego zawodnika) chcieliby po raz kolejny dopisać sobie 3 punkty w tak efektownym stylu. O to nie będzie jednak łatwo, ponieważ Huragan, w minionej kolejce pokazał, że w piłkę potrafi grać, stawiając czoła v-ce liderowi tabeli – Gwieździe Wielkie Oczy, ale przegrywając po bardzo zaciętym boju 2:3, mimo, że prowadził 2:1. W pierwszym meczu obu tych drużyn na stadionie w Wolce Krowickiej po niesamowitym boju  padł remis 3:3. Sytuacja, wtedy zmieniała się jak w kalejdoskopie, ponieważ już po 20 minutach gry goście prowadzili 2:0, by dać sobie strzelić 3 bramki w odstępie 10 minut, lecz już po chwili zdążyli doprowadzić do wyrównania. Czy czeka nas kolejne świetne widowisko pomiędzy tymi drużynami? Start w niedziele o godzinie 16:00 w Baszni Dolnej.

Dzieje się na górze

Nie mniej ciekawie powinno być także w Antonikach, gdzie pełniący tam rolę gospodarza Start Lisie Jamy (z powodu remontu boiska w Lisich Jamach) zmierzy się z  Gwiazdą Wielkie Oczy. W meczu pomiędzy 4, a 2 drużyną w stawce faworytem wydaję się być Gwiazda ale wszystko zweryfikuje boisko. Na pewno piłkarze Startu będą chcieli się zrehabilitować po porażce z Ursusem Dachnów i wyjdą na boisko maksymalnie zmotywowani oraz zdeterminowani, żeby urwać v-ce liderowi jakiekolwiek punkty i wrócić do domu z tarczą, tym bardziej, że ewentualna porażka może ich zepchnąć nawet na 6 pozycję w tabeli.

Będą emocje

Na pierwszy plan wysuwa się jednak potyczka dwóch chyba najsłabszych ekip w stawce. 12 drużyna Unia Łukawiec podejmie u siebie ostatni Zalew Stary Lubliniec. Dla obu ekip będzie to typowy mecz za 6 punktów, ponieważ w przypadku zwycięstwa gospodarzy, odskoczą oni od ostatniego miejsca na 7 punktów. A taka przewaga wydaję się być już bezpieczna biorąc pod uwagę regularność, a raczej jej brak w zdobywaniu punktów przez piłkarzy ze Starego Lublińca. Dla gości z kolei będzie to doskonała okazja do doskoczenia do bezpiecznej pozycji. W przypadku zwycięstwa Zalew będzie miał zaledwie punkt starty do Unii, co jest stratą jak najbardziej  do odrobienia. Tutaj wskazanie faworyta jest równie ciężkie co trafienie „6” w Lotto. Co prawda w pierwszym pojedynku tych drużyn, to Zalew rozbił u siebie rywali aż 5:0 ale było to bardzo dawno temu i było to pierwsze z dwóch zwycięstw tego sezonu. Ostatni mecz zawodnicy Starego Lublińca wygrali 24 września ubiegłego roku, reszta to tylko pasmo porażek. Unia Łukawiec na pewno będzie chciała się zrewanżować za wspomniane 5:0. Także kibiców czekają emocję na całego. Nie będzie to co prawda piękne dla oczu widowisko ale za to pełne walki, piłkarze zapewne dadzą z siebie wszystko i nie odstawią nogi.  Dodatkowego smaczku przed tym meczem dodaje fakt, że w przypadku spadku z ligi Okręgowej Roztocza Narol, z lubaczowską A klasą będzie musiało pożegnać się 2 drużyny. Z pewnością będzie to mecz o być albo nie być w A klasie w przyszłym sezonie dla jednego z tych zespołów. Pierwszy gwizdek w tym niezwykle gorąco zapowiadającym się meczu w niedzielę o godzinie 16:00 na stadionie w Łukawcu.

Co jeszcze?

Swój pierwszy ligowy mecz w 2018r. rozegra Zryw Młodów. Piłkarze tejże drużyny na inauguracyjny mecz 2018r. w roli zdecydowanego faworyta pojadą do Starego Dzikowa, gdzie zmierzą się z miejscową Victorią Stary Dzików.

W 16. Kolejce dojdzie do spotkania sąsiadów w tabeli. Na swoim stadionie Błękitni Futory podejmować będą Juwenię Cieszanów. Obie drużyny przystępują do tego spotkania w nie najlepszych nastrojach po porażkach odniesionych w poprzedniej kolejce. Błękitni oraz Juwenia to sąsiedzi w ligowej klasyfikacji, zajmują odpowiednio 8 oraz 9 pozycję, i trudno wskazać faworyta w tym spotkaniu. W rundzie jesiennej w meczu tych ekip padł bezbramkowy remis.

W poprzedniej kolejce padło łącznie aż 26 bramek, mimo, że jeden z zaplanowanych meczów się nie odbył, co daję naprawdę dobrą średnią bramek  przypadającą na jeden mecz, miejmy nadzieje, że kolejka numer 16 będzie również obfitowała w liczne bramki na boiskach A klasy.

Rozkład gier XVI kolejki

Wyniki oraz aktualną tabelę znajdziecie na SPORT.ZLUBACZOWA.PL.

http://zlubaczowa.pl/images/sport-na-zlubaczowa.jpg

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: