Historyczny sukces. Mateusz Kubiszyn po raz trzeci mistrzem świata w kickboxingu

fot. Polski Związek Kickboxingufot. Polski Związek Kickboxingu

Pochodzący z Lubaczowa Mateusz Kubiszyn już po raz trzeci został mistrzem świata w kickboxingu. Tym razem, 30-latek wywalczył złoty medal na turnieju we Włoszech.

Mistrzostwa Świata w Kickboxingu w tym roku rozpoczęły się 18 października we włoskim mieście Lido di Jesolo. W zawodach udział wzięło 80 kickboxerów z Polski, w tym Mateusz Kubiszyn, który walczył w formule full contact do 91 kg.

W sobotniej walce finałowej Mateusz Kubiszyn (KKS Sporty Walki Poznań) wygrał z Turkiem Metinem Yurukiem i napisał piękny rozdział w historii polskiego i światowego kickboxingu, bowiem wywalczył już 3 złoto mistrzostw globu. Jak podkreśla Polski Związek Kickboxingu "o tym wyczynie będzie głośno przez długie lata".

- Historia cały czas się tworzy! Po raz trzeci wystąpiłem w finale Mistrzostw Świata, za każdym razem wygrywałem, ale najtrudniejszy była pierwsza walka o złoto 6 lat temu (rywalem był Rosjanin Igor Kopylov - red). Wcale to nie oznacza, że dziś była łatwo, bo rywal z Turcji okazał się naprawdę mocnym zawodnikiem. Ale to ja z roku na rok, z mistrzostw na mistrzostwa, jestem coraz lepszym fighterem i to po prostu widać. W Lido di Jesolo, podobnie jak w 2015 roku w Dublinie, byłem ostatnią szansą na złoto polskiej kadry full contact i zrobiłem to, czyli zwyciężyłem. Dzisiaj czułem momenty, kiedy wyraźnie przeważałem, a jak trafiłem prawą „buła” to i ja Turek widział latające gwiazdki, a co najlepsze, również i ja widziałem te gwiazdki – mówił po finałowej walce Mateusz Kubiszyn.

Wcześniej pochodzący z Lubaczowa Mateusz Kubiszyn zwyciężył w Mistrzostwach Świata w 2015 roku w wadze -86kg, z kolei w 2019 w -91kg. Srebro Mistrzostw Europy wywalczył w 2016 i 2018 roku w kategorii -86kg.

Łącznie Polacy na Mistrzostwach Świata we Włoszech zdobyli 23 medale,  7 złotych 1 srebrny i 15 brązowych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: