II Gala OZPN Jarosław: Statuetki dla sportowców i działaczy z powiatu lubaczowskiego

fot. WedStudiofot. WedStudio

W piątek odbyła się II Gala OZPN Jarosław, podczas której sportowcom i działaczom wręczano Podkarpackie Victorie. Wśród wyróżnionych znaleźli się piłkarze z naszego powiatu.

Wzorem ubiegłego roku, Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jarosławiu zorganizował drugą edycję gali „Podkarpacka Victoria 2018”. To impreza, na której wyłaniani i nagradzani są wyróżniający się sportowcy oraz działaczy z powiatów: lubaczowskiego, przemyskiego, przeworskiego oraz jarosławskiego.  

Prezes OZPN Jarosław Mieczysław Golba otwierając oficjalną część gali podkreślał jak ważne są rozgrywki na niższych szczeblach.

fot. WedStudiofot. WedStudio

Ta B klasa, czy A jest bardzo ważna, to niejednokrotnie tam właśnie zaczynają Ci, których później oglądamy w wyższych ligach. Trudno jest tym zawodnikom rywalizować z zawodnikami z 1 czy 2 ligi. Te gale mają na celu pokazanie tych ludzi z niższych lig. – mówił prezes OPZN Jarosław

Statuetki wręczyli m.in. były reprezentant Polski Jan Domarski, trener Henryk Rożek, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz posłanka PiS Anna Schmidt-Rodziewicz.

Najlepszym zawodnikiem w lubaczowskiej „A klasie” został zawodnik Roztocza Narol Mateusz Gałka.

fot. WedStudiofot. WedStudio

Z kolei w klasie B najlepszym okazał się zawodnik Piast Antoniki Mateusz Załuski.

fot. WedStudiofot. WedStudio

Przyznano też nagrody trenerom grup młodzieżowych. Nagrodę otrzymał Witold Zaborniak.

fot. WedStudiofot. WedStudio

Statuetki otrzymali również samorządowcy. Takie wyróżnienie podobnie jak w roku ubiegłym otrzymał wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel. W imieniu wójta gminy Lubaczów statuetkę odebrał starosta lubaczowski Zenon Swatek.

fot. WedStudiofot. WedStudio

Po części oficjalnej odbyła się zabawa taneczna. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że gala ponownie została perfekcyjne zorganizowana.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: