Lubaczowska B klasa nabiera rozpędu – przed nami kolejna seria zmagań.

Piłkarze lubaczowskiej B klasy nie zwalniają tempa. W niedzielne (22.04) południe zostanie rozegrana druga w rundzie wiosennej, a jedenasta w bieżącym sezonie kolejka meczów B klasy. Najciekawiej powinno być w Antonikach, tradycyjnie po kolejne 3 punkty pojedzie lider z Cewkowa.

Kolejna kolejka i kolejna ciężka przeprawa czeka na piłkarzy z Mołodyczy, którzy w zeszłym tygodniu mierzyli się ze spadkowiczem z A klasy Leśnikiem Płazów i przegrali 1:3. W najbliższym meczu czeka ich mecz z klubem Roztocze Ruda Różaniecka – a więc kolejnym spadkowiczem. Roztocze ciągle liczy się w walce o awans, także do Mołodyczy pojadą w roli faworyta po 3 punkty. LKS Mołodycz z kolei potrzebuje punktów, by złapać nieco oddech i oddalić się od ostatniego miejsca- obecnie tylko punkt przewagi nad dwoma ostatnimi drużynami w tabeli.

Czerwoni Cewków na swój mecz udadzą się do Zalesia, by zmierzyć się z miejscowym klubem LKS Błękitni.  Tradycyjnie Czerwoni są w tym meczu faworytem i raczej zdobędą komplet punktów, a jakikolwiek inny wynik niż zwycięstwo Czerwonych Cewków będzie niespodzianką. Zawodnicy Zalesia w tym sezonie już raczej nie mają o co walczyć, oprócz utrzymania lokaty w środku tabeli. Miejsce w czołowej trójce jest już raczej poza zasięgiem piłkarzy z Zalesia. Wątpliwe jest również roztrwonienie sześciopunktowej przewagi nad ostatnimi drużynami w tabeli, biorąc pod uwagę małą regularność w zdobywaniu punktów przez drużyny z końca stawki. Nie oznacza to jednak, że zawodnicy Błękitnych położą się pod mocniejszym rywalem, grając bez żadnej presji zapewne będą chcieli pokazać się swoim kibicom z dobrej strony.

Najciekawszy mecz tej serii gier odbędzie się w Antonikach, gdzie miejscowy Piast podejmował będzie v-ce lidera – Leśnik Płazów.  Gospodarze, którzy po cichu naciskali na pierwszą trójkę w tabeli, dość niespodziewanie zremisowali ostatni mecz z niżej notowaną drużyną z Cetuli, będą chcieli się zrehabilitować i przy wsparciu swoich kibiców coś ugrać. Płazów, który wydaję się jedynym poważnym zagrożeniem dla Czerwonych Cewków, nie może się potknąć w tym meczu, by lider za daleko nie odskoczył. W pierwszym fantastycznym meczu obu ekip padł wynik 4:3 na korzyść Leśnika, choć Piast był blisko fantastycznego comebacku, strzelając 3 bramki w ostatnim kwadransie gry, jednak do doprowadzenia do remisu zabrakło już czasu.  Także, w niedzielne południe kibice zgromadzeni na stadionie w Antonikach mogą być świadkami kolejnego genialnego meczu.

Po raz pierwszy w rundzie wiosennej na boisko wyjdą piłkarze drużyny LKS Zjednoczeni Zabiała, którzy pauzowali w zeszłym tygodniu. Sytuacja tego zespołu jest nieciekawa, zajmują oni bowiem ostatnią pozycję z dorobkiem zaledwie sześciu punktów (tyle samo co Walter Opaka, lecz przegrali bezpośredni mecz). W takiej sytuacji, Zjednoczeni po nieco dłuższym rozbratem z ligowymi meczami, będą chcieli wejść w rundę wiosenną z przytupem i zgarnąć jakieś punkty, by wydostać się z ligowego dna tabeli. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie Dąb Cetula, a więc sprawca niespodzianki w meczu z Antonikami. Goście zapewne będą chcieli zrewanżować się za porażkę 2:4 w pierwszym meczu, oraz przedłużyć serię meczów bez porażki do trzech. W przypadku zdobycia 3 punktów, oddalą się od ostatnich miejsc w ligowej tabeli.

W tej kolejce pauzuje Walter Opaka.

 

Niedzielny rozkład jazdy meczów lubaczowskiej B klasy.

LKS Mołodycz - LKS Roztocze Ruda Różaniecka

LKS Błękitni Zalesie - LKS Czerwoni Cewków

LKS Zjednoczeni Zabiała - LKS Dąb Cetula

LKS Piast Antoniki - LKS Leśnik Płazów

Wszystkie mecze zaplanowano na godzinę 13:00

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane