Lubaczowska B klasa nabiera rozpędu – przed nami kolejna seria zmagań.

Piłkarze lubaczowskiej B klasy nie zwalniają tempa. W niedzielne (22.04) południe zostanie rozegrana druga w rundzie wiosennej, a jedenasta w bieżącym sezonie kolejka meczów B klasy. Najciekawiej powinno być w Antonikach, tradycyjnie po kolejne 3 punkty pojedzie lider z Cewkowa.

Kolejna kolejka i kolejna ciężka przeprawa czeka na piłkarzy z Mołodyczy, którzy w zeszłym tygodniu mierzyli się ze spadkowiczem z A klasy Leśnikiem Płazów i przegrali 1:3. W najbliższym meczu czeka ich mecz z klubem Roztocze Ruda Różaniecka – a więc kolejnym spadkowiczem. Roztocze ciągle liczy się w walce o awans, także do Mołodyczy pojadą w roli faworyta po 3 punkty. LKS Mołodycz z kolei potrzebuje punktów, by złapać nieco oddech i oddalić się od ostatniego miejsca- obecnie tylko punkt przewagi nad dwoma ostatnimi drużynami w tabeli.

Czerwoni Cewków na swój mecz udadzą się do Zalesia, by zmierzyć się z miejscowym klubem LKS Błękitni.  Tradycyjnie Czerwoni są w tym meczu faworytem i raczej zdobędą komplet punktów, a jakikolwiek inny wynik niż zwycięstwo Czerwonych Cewków będzie niespodzianką. Zawodnicy Zalesia w tym sezonie już raczej nie mają o co walczyć, oprócz utrzymania lokaty w środku tabeli. Miejsce w czołowej trójce jest już raczej poza zasięgiem piłkarzy z Zalesia. Wątpliwe jest również roztrwonienie sześciopunktowej przewagi nad ostatnimi drużynami w tabeli, biorąc pod uwagę małą regularność w zdobywaniu punktów przez drużyny z końca stawki. Nie oznacza to jednak, że zawodnicy Błękitnych położą się pod mocniejszym rywalem, grając bez żadnej presji zapewne będą chcieli pokazać się swoim kibicom z dobrej strony.

Najciekawszy mecz tej serii gier odbędzie się w Antonikach, gdzie miejscowy Piast podejmował będzie v-ce lidera – Leśnik Płazów.  Gospodarze, którzy po cichu naciskali na pierwszą trójkę w tabeli, dość niespodziewanie zremisowali ostatni mecz z niżej notowaną drużyną z Cetuli, będą chcieli się zrehabilitować i przy wsparciu swoich kibiców coś ugrać. Płazów, który wydaję się jedynym poważnym zagrożeniem dla Czerwonych Cewków, nie może się potknąć w tym meczu, by lider za daleko nie odskoczył. W pierwszym fantastycznym meczu obu ekip padł wynik 4:3 na korzyść Leśnika, choć Piast był blisko fantastycznego comebacku, strzelając 3 bramki w ostatnim kwadransie gry, jednak do doprowadzenia do remisu zabrakło już czasu.  Także, w niedzielne południe kibice zgromadzeni na stadionie w Antonikach mogą być świadkami kolejnego genialnego meczu.

Po raz pierwszy w rundzie wiosennej na boisko wyjdą piłkarze drużyny LKS Zjednoczeni Zabiała, którzy pauzowali w zeszłym tygodniu. Sytuacja tego zespołu jest nieciekawa, zajmują oni bowiem ostatnią pozycję z dorobkiem zaledwie sześciu punktów (tyle samo co Walter Opaka, lecz przegrali bezpośredni mecz). W takiej sytuacji, Zjednoczeni po nieco dłuższym rozbratem z ligowymi meczami, będą chcieli wejść w rundę wiosenną z przytupem i zgarnąć jakieś punkty, by wydostać się z ligowego dna tabeli. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie Dąb Cetula, a więc sprawca niespodzianki w meczu z Antonikami. Goście zapewne będą chcieli zrewanżować się za porażkę 2:4 w pierwszym meczu, oraz przedłużyć serię meczów bez porażki do trzech. W przypadku zdobycia 3 punktów, oddalą się od ostatnich miejsc w ligowej tabeli.

W tej kolejce pauzuje Walter Opaka.

 

Niedzielny rozkład jazdy meczów lubaczowskiej B klasy.

LKS Mołodycz - LKS Roztocze Ruda Różaniecka

LKS Błękitni Zalesie - LKS Czerwoni Cewków

LKS Zjednoczeni Zabiała - LKS Dąb Cetula

LKS Piast Antoniki - LKS Leśnik Płazów

Wszystkie mecze zaplanowano na godzinę 13:00

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.