Drużyny lubaczowskiej B klasy rundę jesienną mają za sobą

fot. Sylwia Liweńfot. Sylwia Liweń

Drużyny lubaczowskiej B klasy rundę jesienną mają już za sobą. Z czołowych pozycji do wiosny mogą cieszyć się kibice w Cewkowie oraz Płazowie.

Niekwestionowanym liderem, mistrzem jesieni została drużyna Czerwoni Cewków, który wygrał wszystkie (8 meczów), strzelając przy tym 52 bramki, tracąc 5.  Każdy mecz to była bezdyskusyjna przewaga piłkarzy z Cewkowa, którzy byli poza zasięgiem rywali.  Z drużyn, które zaprezentowała się najlepiej przeciwko mistrzowi jesieni była Ruda Różaniecka, która nie przestraszyła się siły ofensywnej piłkarzy Czerwonych i chwilowo stawiła im opór. Końcowy wynik 3:1, i jest to jedyny mecz, gdzie lider wygrał różnicą nie większą niż 2 bramki.

Tuż za liderem plasują się zespoły Leśnik Płazów oraz Roztocze Ruda Różaniecka a więc obydwa spadkowicze z A klasy. Każda z tych drużyn chciałaby jak najszybciej wrócić z powrotem do wyższej ligi.  W lepszej sytuacji jest oczywiście Leśnik Płazów, który ma 5 punktów straty do lidera i to w nim upatruje się jedynego poważnego rywala Czerwonych Cewków w walce o mistrzostwo ligi i awans. Dodatkowym atutem dla Płazowa jest fakt, że Cewków wszystkie swoje spotkania w rundzie wiosennej rozegra na wyjazdach.  Roztocze stratę ma trochę większą, bo 9 punktów i wydaję się, że piłkarze marzenia o A klasie będą musieli przełożyć na kolejny sezon.

Choć z B klasy się nie spada, to zajmowanie ostatniego miejsca nigdy nie jest przyjemne, niezależnie czy chodzi o rywalizację sportową czy zwykłą dziecięcą zabawę. Bycie ostatnim to w pewnym rodzaju wstyd. Kto zatem zajmuję tę niechlubną pozycję po półmetku rozgrywek? Otóż tutaj sytuacja wydaję się bardzo ciekawa, ponieważ aż 3 drużyny - mianowicie Walter Opaka, Dąb Cetula oraz LKS Zabiała Stare Sioło mają po 6 punktów, różni ich jedynie bilans bramek. Smaczku dodaje fakt, że 6 drużyna w tabeli LKS Mołodycz ma tylko 1 punkt więcej niż wyżej wymieniona trójka, co w perspektywie rozegrania meczów rundy wiosennej wydaję się nikłą przewagą. Tak więc bardzo ciekawie zapowiada nam się „walka” o ostatnie miejsce.

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

W kinie

No result...