Portal dla samotnych rodziców — czy na internetowym portalu można znaleźć miłość?

portal dla samotnych rodziców

Powszechny dostęp do Internetu i pandemia, podczas której mieliśmy ograniczony kontakt z innymi czy brak czasu na spotkania towarzyskie doprowadziły do dużej popularyzacji portali randkowych. Każdego dnia tysiące osób pobiera aplikacje randkowe i rejestruje konta na tego typu portalach. Dla wielu osób szukanie drugiej połówki w Internecie stało się po prostu lepszą i wygodniejszą metodą. Jeśli zastanawia Cię fenomen portali randkowych i sam chciałbyś spróbować tego typu rozwiązań, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Portale randkowe — wprowadzenie do randkowania online

Różnego typu aplikacje, w tym między innymi portal dla samotnych rodziców to miejsca zrzeszające różnorodne osoby z całej Polski, a często nawet i świata. Można tam spotkać ludzi o różnym wyglądzie, wieku, zainteresowaniach i oczekiwaniach. Dużym plusem portali jest to, że precyzyjnie możemy dobierać osoby, z którymi chcemy nawiązać znajomość, selekcjonują je na podstawie ich opisu. Dzięki temu nie tracimy czasu na poznawanie osób, które i tak w dłuższej perspektywie by nam nie odpowiadały.

Oprócz oszczędności czasu dużym plusem jest też łatwość rozpoczynania znajomości. Wystarczy napisać do osoby, która nas zainteresowała. Dokonać tego można za pomocą czatu na żywo, który znajduje się na wszystkich portalach randkowych.

Największe wady i zalety portali randkowych

Randkowanie przez Internet ma wiele plusów, ale jak wszystko ma też swoje wady. Poniżej przedstawiamy ich zestawienie.

Zalety:

- Łatwiejsza komunikacja — niejednokrotnie zdarza się, że ciężko jest nam dogadać się z nowo poznaną osobą na żywo, a dzięki wiadomościom tekstowym możemy uniknąć stresu i niedomówień.

- Mniejsze koszty — częste wychodzenie na randki może okazać się kosztowne. Kino, restauracja czy koncert generują spore wydatki. Internetowe randki w większości przypadków są bezpłatne.

- Całodobowa dostępność — posiadając smartfona z dostępem do Internetu o każdej porze dnia i nocy możemy pisać i poznawać nowe osoby.

- Jasne oczekiwania — w Internecie ludzie bywają bardziej bezpośredni niż w życiu. Już po przeczytaniu opisu dowiesz się, czy osoba, która Cię zainteresowała, poszukuje szybkiej przygody czy może szuka kogoś do stałego związku. Dzięki temu będziesz mógł dopasować ją i dobrać odpowiednio do swoich oczekiwań.

Wady:

- Brak kontaktu fizycznego — jeśli nie zdecydujemy się na spotkanie na żywo z osobą poznaną w sieci, znajomość może szybko się zakończyć. Do nawiązania głębszej relacji konieczny jest kontakt fizyczny.

- Możliwość zostania oszukanym — niestety pisząc z kimś przez Internet, nigdy do końca nie jesteśmy pewni, czy dana osoba mówi prawdę i czy nie podszywa się pod kogoś. Często zdarza się też, że zdjęcia, które użytkownicy zamieszczają na swoich profilach, nie są prawdziwe i dopiero przy pierwszym spotkaniu orientujemy się, że zostaliśmy oszukani.

- Łatwo można się zniechęcić — dużą część osób użytkujących portale randkowe stanowią osoby, które nie szukają poważnych związków. Możemy spotkać się z różnymi, czasem nieadekwatnymi do sytuacji wiadomościami i propozycjami, przez które możemy zniechęcić się do portali.

Podsumowanie

Jak widać portale dla samotnych rodziców to dobre miejsce na poszukiwanie partnera.

Mimo kilku wad uważamy, że warto spróbować i przekonać się samemu czy to coś dla nas. Ważne, aby po pierwszej nieudanej próbie od razu się nie zniechęcać. Pamiętajcie, że dzięki takim portalom wiele osób znalazło swoją drugą połówkę. Więc może Wam też się uda?

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: