Kuchnia w nowoczesnym stylu – jak zaaranżować?

Nowoczesne kuchnie mają być przede wszystkim proste, praktyczne i stylowe. Nie ma w nich miejsca na to, co zbędne. Zobacz jak zaaranżować praktyczną kuchnię w nowoczesnym stylu.

Niepraktyczne, ciasne i nieestetyczne kuchnie w starym stylu już dawno odeszły w zapomnienie. W dzisiejszych czasach zaczynają liczyć się tylko praktyczne, funkcjonalne i zarazem designerskie rozwiązania. Tak więc w potrzeby współczesnego społeczeństwa nowoczesna kuchnia wpasowuje się idealnie. Nowoczesny styl ma to do siebie, że nawet niezbyt wielkie lub nieustawne pomieszczenie staje się wysoce funkcjonalne i po latach męczarni w końcu zaczyna odpowiadać naszym wymaganiom. Jak widać, w tym co nowoczesne, nie ma miejsca na niewygodę, bowiem w dzisiejszych czasach komfort zarówno psychiczny jak i fizyczny dla wielu stał się wartością nadrzędną. Stara kuchnia doprowadza Cię do szału? Zobacz, jak urządzić ją w nowoczesnym stylu.

Jak zaaranżować kuchnię w nowoczesnym stylu?

Zdecyduj się na otwartą kuchnię

Społeczeństwo doceniło przyrządzanie posiłków w gronie najbliższych, a ilość odizolowanych od reszty domu pomieszczeń zostaje zmniejszona do minimum. Dopiero po latach nadmiaru ludzi, rzeczy i bodźców zaczynamy doceniać wartości rodzinne, a odosobnienie od najbliższych jest czymś, czego coraz częściej staramy się unikać. To właśnie z tego względu otwarte kuchnie cieszą się coraz większą popularnością. Dają one nam nie tylko więcej możliwości aranżacyjnych, lecz również pozwalają nam pozostać w stałym kontakcie z resztą domowników, którzy z chęcią dołączają się do wspólnego gotowania.

Rozważ kuchenną wyspę

Niegdyś wyspy kuchenne były nam znane tylko z amerykańskich filmów. Dziś coraz częściej goszczą one w domach idących z duchem czasu Polaków. Kuchenna wyspa to nie tylko pomysłowy element kuchennej aranżacji, ale także dodatkowe miejsce do przechowywania oraz miejsce przyrządzania lub spożywania posiłków przez domowników, a wysokie wyspy idealnie maskują powstały podczas gotowania nieład w kuchni. Wokół wyspy nie może zabraknąć wygodnych siedzeń, a nad nią nie może zabraknąć obowiązkowego elementu, jakim są designerskie lampy wiszące.

Postaw na funkcjonalność i prostotę

Choć zdawałoby się, że jest inaczej, kuchnia otwarta na salon i kuchenna wyspa tak naprawdę nie gwarantują nam komfortu użytkowania tego pomieszczenia. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie meble do kuchni wybierzemy. Należy w tym miejscu przypomnieć, że styl nowoczesny to przede wszystkim funkcjonalność i prostota. Właśnie z tego względu warto zdecydować się na nowoczesne meble kuchenne z połyskiem i do tego takie, które zostaną poprowadzone od podłogi aż po sufit. Dzięki temu, w przeciwieństwie do tradycyjnej kuchni polskiej, zyskamy ogrom miejsca do przechowywania.

Wybierz nowoczesne dodatki

W nowoczesnej kuchni nie ma miejsca na to, co niepraktyczne. Na szczęście nie oznacza to, że jakiekolwiek dodatki do kuchni są czymś, o czym powinniśmy zapomnieć. Idealne dodatki do nowoczesnej kuchni, które spełniają określone funkcje to między innymi rolety w kasecie z prowadnicami, designerski kosz na owoce, a także zioła w metalowych donicach.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: