Druk sublimacyjny zyskuje na popularności, sprawdź jego zalety!

W ostatnim czasie, to najlepsze rozwiązanie w dziedzinie druku, do którego przekonuje się coraz więcej właścicieli różnych firm i nie tylko. Specjaliści podkreślają, że ma ono mnóstwo zalet i wykorzystywane jest w wielu sektorach przemysłu, a także w medycynie czy nauce. Nic dziwnego, że druk sublimacyjny cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jak się okazuje, dzięki swojemu szerokiemu zakresowi zastosowań i uniwersalności, stał się bezkonkurencyjny na rynku. Jest zdecydowanie skuteczniejszy niż tradycyjne, najbardziej znane metody drukarskie, jak ploterowa czy sitodruk. Eksperci przekonują, że technika sublimacji będzie cały czas rozwijana, aby rozszerzyć zakres jej wykorzystywania.

Stosowana w marketingu

Bez wątpienia plusem użycia tej techniki jest fakt, że w porównaniu do tradycyjnych druków, sublimacyjny cechuje się niezwykłą trwałością, co jest jego ważnym atutem.  Warto zaznaczyć, że zastosowanie zwykłych maszyn drukarskich, daje nam ograniczony zakres możliwości, ponieważ jedynym nośnikiem, który się do nich używa jest papier. Na tym ich zastosowanie się kończy. Natomiast druk sublimacyjny wykonywany jest specjalnym atramentem na tak zwanym papierze transferowym, w następnej kolejności przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na dany przedmiot, który musi być pokryty lakierem poliestrowym. Dzięki temu metoda ta wykorzystywana jest do realizowania wydruków na blachach aluminiowych, tkaninach poliestrowych czy kubkach porcelitowych. Technika sublimacji znalazła zastosowanie przede wszystkim w branży reklamowej i doceniana jest przez osoby pracujące w działach marketingu. Przedstawiciele firm często biorą udział w różnego rodzaju imprezach wystawienniczych, gdzie istnieje okazja do zaprezentowania oferty swojego przedsiębiorstwa. Druk sublimacyjny  wykorzystywany jest, na przykład do wykonania grafiki na ścianie naszych stoisk targowych.

Wysoka jakość nadruku

Wykorzystanie tej metody pozwala na umieszczenie druku na bardzo trudnych powierzchniach, na przykład na meblach, dzięki czemu nasze biurko może nabrać oryginalnego i nowoczesnego wyglądu. Wybrany napis czy wzór można przykleić także na namiot, parasol czy plecak. Z takim zadaniem poradzi sobie tylko i wyłącznie druk sublimacyjny. - Druk wykonany metodą sublimacji jest odporny na czynniki atmosferyczne, dlatego jest tak często wybierany. Warto dodać, że w ostatnich latach, dzięki rozwojowi technicznemu, metoda ta została udoskonalona, co w dużym stopniu przyczyniło się do jej sukcesu – mówi specjalista z Adsystem.  Warto wspomnieć, że cena świadczeń usług z zakresu druku sublimacyjnego nie jest wysoka, co tylko zachęca przedsiębiorstwa do korzystania z tej techniki.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: