Jak kancelarie odszkodowawcze uzyskują odszkodowania? Sprawdź, czy warto skorzystać z ich usług!

Rosnąca świadomość Polaków sprawia, że z usług kancelarii odzyskujących odszkodowania korzysta coraz więcej osób. Poszkodowani nie godzą się już na wypłatę rażąco niskich rekompensat, a fachowe firmy odszkodowawcze skutecznie dochodzą godnych stawek w imieniu swoich klientów. W poniższym artykule wyjaśnimy, jak działają kancelarie specjalizujące się w odszkodowaniach i czy warto korzystać z ich usług.

Nierówne starcie poszkodowanego z ubezpieczycielem

Towarzystwa ubezpieczeniowe zgodnie z literą prawa są zobowiązane do wypłaty roszczeń odszkodowawczych poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Niestety, jak pokazuje praktyka roszczący dochodzący rekompensaty samodzielnie bardzo często otrzymują zaniżone świadczenia. Brak odpowiedniej wiedzy prawnej, doświadczenia, a także strach przed ewentualną konfrontacją w sądzie z ubezpieczycielem sprawiają, że poszkodowani przystają na zaproponowane stawki pieniężne. Nie należy godzić się na takie praktyki, odszkodowanie w odpowiedniej wysokości jest poszkodowanym należne.

Profesjonalna pomoc prawna przekuta na wysokie odszkodowanie

Wielu poszkodowanych decydując się na dochodzenie świadczeń odszkodowawczych decyduje się na nawiązanie współpracy z wyspecjalizowaną kancelarię prawną. Powodem takiej decyzji jest fakt, że profesjonaliści uzyskują znacznie wyższe rekompensaty. Dlaczego kancelarie odszkodowawcze są skuteczniejsze?

- prawidłowe przygotowanie dokumentacji – podstawą przy dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych jest właściwe przygotowanie dokumentacji potwierdzającej powstałą szkodę. Poszkodowani bardzo często bagatelizują tą kwestię dając ubezpieczycielowi szansę na podważenie zasadności wnioskowanej przez nich kwoty rekompensaty

- odpowiednie pokierowanie w zakresie dalszego leczenia – poszkodowani nie stosując się do zaleceń lekarza po wypadku lub zaprzestając leczenia odbierają sobie szansę na wypłatę świadczeń w odpowiedniej wysokości. Specjaliści z kancelarii odszkodowawczych poprzez swoje bogate doświadczenie zawsze nakierowują swoich Klientów w zakresie dalszego leczenia.

- profesjonalne przygotowanie wniosku – bardzo istotnym elementem likwidacji szkody jest wniosek odszkodowawczy składany do ubezpieczyciela. Nieumiejętne przedstawienie swoich roszczeń, zbyt słaba argumentacja, niespójność w treści to tylko nieliczne powody przez które poszkodowani samodzielnie dochodzący roszczeń uzyskują zbyt niskie rekompensaty. Kancelaria odszkodowawcza przygotowująca wniosek o odszkodowanie w imieniu klienta nie dopuszcza do możliwości podważenia zasadności roszczeń przez ubezpieczyciela, tym samym skraca do minimum czas trwania likwidacji szkody.

- rozbudowane umiejętności negocjacyjne – przy dochodzeniu odszkodowania bardzo ważne są rozbudowane umiejętności negocjacyjne. Poszkodowani często nie posiadając ich skazują się na wypłatę rażąco niskiej rekompensaty. Powierzając sprawę w ręce profesjonalistów możemy liczyć, że rozmowy prowadzone z ubezpieczycielem doprowadzą do wypłaty najwyższej kwoty.

Współpraca z kancelarią odszkodowawczą to szansa na wypłatę godnych świadczeń odszkodowawczych. Nie warto poprzez brak wiedzy, czy umiejętności negocjacyjnych odbierać sobie szansy na należne środki pieniężne.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: