Jak wybrać najlepszy kompresor?

Warto mieć w domu kompresor, który w razie potrzeby pozwoli Ci napompować materac, koło czy też przyda się w innych zadaniach, takich jak choćby malowanie natryskowe. Niemniej jednak, najpierw trzeba wybrać odpowiednie urządzenie, które sprawdzi się w tego rodzaju pracach. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie tego typu sprężarki? 

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby kompresor miał zbiornik o odpowiedniej pojemności. Dobiera się ją w zależności od rodzaju prac, które zamierzasz za pomocą tego typ sprężarki wykonywać. Warto podkreślić, że jeśli pojemność zbiornika będzie zbyt mała, to kompresor będzie musiał się często włączać. Z kolei jeśli mówimy o dużych pojemnościach zbiorników ciśnieniowych, to nie są one bez znaczenia dla wagi samego urządzenia. Do standardowych prac domowych w zupełności powinna wystarczyć pojemność 10-20 litrów, ale już do piaskowania i malowania odpowiedni będzie zbiornik przynajmniej 50-litrowy i większy. 

Kolejna sprawa, to oczywiście ciśnienie maksymalne, które najlepiej, jeśli wynosiłoby 8-10 barów. Z kolei, jeśli chodzi o wydajność kompresora, to również sprawa mocno zależna od rodzaju wykonywanych prac. Im wydajność będzie wyższa, tym jeszcze sprawniej będą szły prace wykonywane za pomocą kompresora. Wydajność przeważnie waha się w granicach od 50 do 1000 l/min. 

Jak wybierać? 

Zdecydowanie polecamy tutaj zwracać uwagę na to, żeby kompresor pochodził od cenionego i znanego producenta. Wtedy masz pewność, że nie zawiedziesz się na jakości jego wykonania, jak również na serwisowaniu takiego sprzętu. Eksperci z kaeser.pl/ podkreślają, że na takich rzeczach nie warto jest oszczędzać, tym bardziej, jeśli zamierzamy używać sprężarki do pracy przy bardziej zaawansowanych zadaniach. Wtedy przyda się nie tylko wysoka wydajność, ale również jak najwyższa bezawaryjność, a w przypadku najtańszych sprzętów, pochodzących od mało znanych producentów niestety różnie z tym bywa. 

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz na jakie najważniejsze sprawy należy zwracać uwagę w przypadku wyboru odpowiedniego kompresora. Dzięki temu na pewno nie popełnisz żadnych błędów, a w razie czego warto jest jeszcze dodatkowo dopytać sprawdzonego producenta czy może Ci doradzić jakiś konkretny model. Chodzi o to, żebyś miał szansę dobrać sprzęt, który z powodzeniem będzie w stanie Ci posłużyć przez kolejne lata, bez żadnych awarii oraz jakichkolwiek problemów związanych z jego używaniem.  

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: