Polowanie na mieszkanie. Jak szukać, żeby znaleźć?

Po latach oszczędzania jesteś w końcu gotów na zakup nowego lokum? Nie wiesz jednak, jak przystąpić do "polowania", aby zakończyło się ono sukcesem? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które z pewnością sprawią, że Twoje poszukiwania okażą się skuteczne, a ich rezultat będzie cieszył Cię przez wiele, wiele lat. 

Masz już dość wynajmu i marzysz o własnym mieszkaniu. Pragniesz bezpieczeństwa i spokojnego życia „na swoim”. Zgromadziłeś już wystarczająco dużo oszczędności i masz potrzebny kapitał na wkład własny, a w głowie gotowy plan na sfinansowanie swoich czterech kątów. Nadszedł czas na poszukiwanie wymarzonego mieszkania.

Od czego zacząć ?

Poszukując własnego lokum, warto najpierw zorientować się, w jakich dzielnicach wybranego przez nas miasta powstają nowe nieruchomości. Dobrym pomysłem będzie udanie się do siedziby grup deweloperskich oraz przejrzenie wszystkich folderów opisujących ich dotychczasowe i przyszłe inwestycje w poszczególnych lokalizacjach.

Przydatny katalog inwestycji

Prospekty te są o tyle pomocne, że zawierają dokładny opis usytuowania obiektu wraz z jego najbliższym sąsiedztwem. Dowiemy się więc z nich, czy w pobliżu mieszkania, które sobie upatrzyliśmy znajdują się sklepy, parki, stawy; jak daleko jest do centrum bądź najblizszej linii metra czy przystanku tramwajowego. Oprócz tego znajdziemy tam szczegółowe informacje dotyczące projektu wnętrza: metraż, liczba pokoi wraz ze sposobem ich rozmieszczenia, a także wielkość tarasu lub balkonu, wygląd garaży i parkingów wraz ze zdjęciami. Rozważając już konkretną lokalizację można dla porównania przyjrzeć się ofertom dostępnym w Internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce hasło „mieszkania” oraz nazwę interesującej nas dzielnicy np.: mieszkania krzyki lub mieszkania mokotów.

Zabierz ze sobą znajomego

Na oglądanie mieszkania, zawsze zabierz ze sobą kogoś znajomego, osobę postronną. Na pewno zauważy ona wiele szczegółów, które Ty pod wpływem emocji możesz przeoczyć. Dotyczy to zwłaszcza lokali pochodzących z rynku wtórnego, w których łatwo nie dostrzec wielu usterek czy nieprawidłowości. O ile w przypadku starszych mieszkań, okna i drzwi można wymienić, to na stan budynku i instalacji kanalizacyjnej raczej nie będziemy mieć większego wpływu. Warto więc dokładnie przyjrzeć się ścianom nie tylko w mieszkaniu, ale także na klatce schodowej, odkręcić wodę w kranie, zwracając uwagę czy swobodnie spływa.

Nie rezygnuj z marzeń

Jeśli zawsze marzyłeś o domu z ogrodem, dużym tarasem lub dwupoziomowej kondygnacji – trzymaj się tego. Staraj się nie rezygnować z rzeczy, o których zawsze marzyłeś. Wybieraj z myślą o przyszłości i z perspektywą powiększającej się rodziny, o ile taką planujesz. Zakup mieszkania to nieraz decyzja na całe życie. Nie pozwól sobie po kilku czy kilkunastu latach żałować, że nie wybrałeś lepszego lokum. 

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: