Obiad dla całej rodziny – o czym pamiętać przy jego przygotowywaniu?

Wielu z nas uwielbia zjazdy rodzinne, które pozwalają nam zobaczyć się z bliskimi, których dawno nie mieliśmy okazji spotkać. To chwila uroczysta, odświętna i szczególnie zapadająca w pamięć. Oczywiście najlepszym pomysłem na celebrację chwil z rodziną będzie wspólny obiad lub kolacja, gdzie przy stole uginającym się od pyszności spędzimy wspólnie czas przy rozmowach i wspomnieniach. To rozwiązanie wydaje się doskonałe, dopóki nie zostajemy organizatorami takiego przyjęcia. Dla każdej gospodyni lub gospodarza przygotowania będą z pewnością stresujące, gdyż będzie nam zależało na jak najlepszym ugoszczeniu naszej rodziny. Jeśli chcemy, by przygotowany przez nas obiad był niezapomniany, należy zastosować kilka trików. Wtedy z pewnością nasze przyjęcie zapadnie wszystkim w pamięć.

Zaplanuj, co chcesz zrobić

Przygotowanie posiłku dla większej liczby osób jest nie lada wyzwaniem i wiąże się z dużą ilością pracy. Jeśli zależy nam, by dobrze wypaść, lepiej wcześniej zaplanować menu obiadowe krok po kroku. Tym samym zrobimy dokładne zakupy – zminimalizuje to ryzyko sytuacji, w której podczas gorączki gotowania okaże się, że brakuje nam jakichś składników. Jeśli gotowanie nie jest naszą mocną stroną, najlepiej wybrać takie potrawy, których przygotowanie nie będzie szczególnie wymagające, ale pozwoli na uraczenie naszych gości czymś pysznym i sprawdzonym. Warto zatem postawić na takie przepisy, których jesteśmy w 100% pewni. Wtedy nasza praca z pewnością nie pójdzie na marne, rodzina będzie najedzona i zadowolona, a my oszczędzimy sobie stresów z ewentualnymi kulinarnymi katastrofami. Także jeśli organizujemy duże przyjęcie, pamiętajmy: dobry plan to podstawa!

Zadbaj o oprawę

Jeśli nie chcemy, by nasz wysiłek włożony w przygotowywanie pysznych potraw poszedł na marne, musimy zadbać o całościową oprawę obiadu. Podstawą będzie porcelana obiadowa – lepiej, byśmy wcześniej upewnili się, czy mamy komplet i czy niczego nam nie zabraknie. Warto również znaleźć chwilę na jej wypolerowanie – to doda blasku naszemu wykwintnemu przyjęciu.

Postarajmy się również zadbać o atmosferę przy stole. Dzięki temu sprawimy, że nasi goście poczują się wyjątkowo i na pewno docenią trud, związany z przygotowaniem dużego obiadu. Na stole nie powinno zatem zabraknąć eleganckiego obrusu, dopełniającego unikatowy serwis, świeżych kwiatów czy nastrojowych świec. Tak przygotowany stół będzie nie tylko piękny, ale i odświętny.

Nie bójmy się także aromatów z kuchni – te jedynie zachęcą do jedzenia i zaostrzą apetyt nawet małym niejadkom. Będą też stanowiły zwieńczenie rodzinnej atmosfery, której towarzyszą rozmowy, wrzawa i śmiech.

Wystawny obiad dla rodziny jest dość zobowiązujący, zatem warto zadbać o dopięcie szczegółów na ostatni guzik i wykreowanie wyjątkowych wspomnień – w końcu tworzymy coś dla naszych bliskich, a więc tych, na których zależy nam najbardziej.  

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: