Lubaczów nie otrzyma miliona złotych? Zabrakło 130 zaszczepionych mieszkańców

Lubaczów miał dużą szansę na wygranie 1 mln złotych w ramach konkursu „Najbardziej odporna gmina”. Pomimo tego, że w rankingu szczepień stolica naszego powiatu zajęła pierwsze miejsce w regionie przemyskim to najprawdopodobniej nagrody nie otrzyma, bowiem nie osiągnięto poziomu wszczepienia powyżej 50%.

We wrześniu, Urząd Miejski w Lubaczowie zachęcał mieszkańców do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Urzędnicy przypominali, że Miasto Lubaczów może otrzymać milion złotych w ramach Loterii Narodowego Programu Szczepień. Wówczas władze miejskie zadeklarowały przekazanie w całości miliona złotych dla miejskich szkół i przedszkoli.

Dziś znamy wyniki konkursu. Miasto Lubaczów zajęło pierwsze miejsce w kategorii gmin do 30 tys. mieszkańców w regionie przemyskim. Niestety poziom wyszczepienia wyniósł 48,9%, podczas gdy organizator konkursu zastrzegł w regulaminie, że prawo do nagrody przysługuje wyłącznie samorządom z poziomem wyszczepienia powyżej 50 proc. W Lubaczowie do osiągnięcia tego progu zabrakło 130 zaszczepionych mieszkańców. Tak więc, najprawdopodobniej Lubaczów nie otrzyma nagrody.

Spośród gmin z byłego województwa przemyskiego na drugim miejscu w rankingu uplasował się z Przeworsk z poziomem wyszczepienia 45,8%. Dalej były gminy Cieszanów (4 miejsce, 41,7%), Narol (5 miejsce, 41,3%), Oleszyce (8 miejsce, 40,2%), Horyniec-Zdrój (9 miejsce, 40,2%), Stary Dzików (25 miejsce, 36,5%), Lubaczów (27 miejsce, 35,6%) oraz Wielkie Oczy (36 miejsce, 32,1%).

zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: