Ponad 60% mieszkańców powiatu lubaczowskiego nie jest zaszczepionych

Sprawdziliśmy jak wygląda wskaźnik szczepień w powiecie lubaczowskim. Według danych Ministerstwa Zdrowia w naszym powiecie w pełni zaszczepionych jest 39% mieszkańców. Najmniej szczepień wykonano w gminie Wielkie Oczy, a najwięcej w Lubaczowie.

Przyjrzeliśmy się danym Ministerstwa Zdrowia by sprawdzić ile osób w powiecie lubaczowskim zdecydowało przyjąć się szczepionkę przeciwko COVID-19. Okazuje się, że większość mieszkańców naszego powiatu nie przyjęło szczepionki, bowiem na dzień 26 września w pełni zaszczepionych jest 39% osób z powiatu lubaczowskiego. Tutaj warto dodać, że powiat lubaczowski zajmuje 328 miejsce w rankingu szczepień we wszystkich powiatach, które sumie w Polsce jest 380. Co ciekawe w rankingu wojewódzkim nasz powiat jest na czele pod względem liczby zaszczepionych.

Jak to wygląda w gminach?

Według danych MZ do 26 września największy odsetek zaszczepionych mieszkańców jest w Lubaczowie. W stolicy naszego powiatu na szczepienie zdecydowało się ponad 47% mieszkańców. Nieco inaczej wygląda sytuacja w pozostałych gminach, gdzie wskaźnik szczepień jest dużo niższy. Najmniej zaszczepionych osób jest w gminie Wielkie Oczy, gdzie zaszczepiono tylko 30,5% osób. Szczegółowe dane znajdziecie poniżej:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: