Koronawirus. Sytuacja w lubaczowskim szpitalu

W ostatnich dniach wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w powiecie lubaczowskim. Na szczęście szpital nie wstrzymał przyjęć pacjentów w trybie planowym na żaden ze szpitalnych oddziałów.

Jak informuje Leszek Kwaśniewski - dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie, do szpitala trafia coraz więcej osób z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem.

- Zauważalna jest w ostatnich dniach zwiększona liczba pacjentów, którzy trafiają do szpitala w Lubaczowie w związku z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS COV-2. W lubaczowskim szpitalu pacjenci podejrzani o zakażenie COVID-19 są testowani na obecność wirusa testami antygenowymi i/lub genetycznymi, zaś Ci z nich, którzy wymagają hospitalizacji niezwłocznie przekazywani są do ościennych szpitali posiadających tzw. "oddziały covidowe". – mówi dla portalu ZLUBACZOWA.PL dyrektor szpitala w Lubaczowie

Dodajmy, że szpital lubaczowski na podstawie decyzji Wojewody Podkarpackiego posiada na obecną chwilę 6 łóżek tzw."obserwacyjnych", które mają zabezpieczyć izolację pacjentów podejrzanych o zakażenie wirusem SARS COV-2 do momentu otrzymania wyniku testu i podjęcia decyzji co do dalszego leczenia.

Szpital w Lubaczowie nie wstrzymuje przyjęć

Szpital w Lubaczowie według stanu na dzień dzisiejszy nie wstrzymał przyjęć pacjentów w trybie planowym na żaden ze szpitalnych oddziałów.

- Przyjęcia do szpitala odbywają się z zachowaniem reżimu epidemiologicznego, każdy przyjmowany pacjent jest badany na obecność wirusa SARS COV-2. Również Oddział pediatrii prowadzi nieustannie przyjęcia pacjentów zaś od marca br. został z powrotem przeniesiony do swojej pierwotnej lokalizacji. – informuje Leszek Kwaśniewski

Wykonano prawie 5 tysięcy szczepień

W lubaczowskim szpitalu trwają od stycznia 2021 r. szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez Ministerstwo Zdrowia.

Harmonogram szczepień uzależniony jest od ilości otrzymywanych tygodniowo szczepionek oraz ilości pacjentów z poszczególnych grup wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia.Wg stanu na chwilę obecną od początku stycznia szpital zamówił i wykorzystał blisko 5 tyś. szczepionek firm Pfizer,Moderna, AstraZeneca. – mówi dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie. Szczepienia są prowadzone w trybie ciągłym zaś pacjenci mogą się rejestrować na szczepienia internetowo lub telefonicznie. – dodaje Leszek Kwaśniewski

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: