Ruszają szczepienia przeciwko COVID-19. Szpital w Lubaczowie rozpoczyna zapisy

Dzisiaj rozpoczęły się zapisy na szczepienia na COVID-19. W pierwszej kolejności mogą zarejestrować się osoby powyżej 80 wieku. Zaszczepić się można m.in. w szpitalu w Lubaczowie.

Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku umawiają się seniorzy powyżej 80. roku życia, a tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Seniorzy mogą zarejestrować się na szczepienie na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień. 

Można się skontaktować także z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989. Seniorzy mogą sami skontaktować się z infolinią lub może ich zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia (nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani – można wybrać dowolny punkt).

Seniorzy mogą również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta. Jednak również w tym przypadku senior będzie mógł wybrać inną datę i lokalizację szczepienia, wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną dla siebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji senior otrzyma powiadomienie SMS. Kolejne przypomnienie o szczepieniu będzie wysłane dzień przed planowanym terminem. Uwaga – aby skorzystać z rejestracji online, trzeba mieć Profil Zaufany. Osoby, które dotychczas go nie założyły, powinny skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Seniorzy mogą również zarejestrować się na szczepienie, kontaktując się z wybranym punktem szczepień. Takie zapisy prowadzi m.in. szpital w Lubaczowie. Wystarczy zadzwonić pod numer 576 662 038. Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Dokładna lista punktów szczepień dostępna jest na na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu umożliwiające korzystanie z ułatwień. Przyjęcie szczepionki będzie także potwierdzone przez specjalny system, który umożliwi weryfikację zaszczepienia (m.in. kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie).

Aktualizacja 19.01 godz. 20:24

LUMED Sp. z o.o. informuje, że pacjenci którzy chcą zarejestrować się na zaszczepienie w Lubaczowie muszą dzwonić pod nr tel. 605460149.
W Oleszycach i Starym Dzikowie nr pozostaje taki jak w komunikatach:
166318010 - Stary Dzików
166315564 - Oleszyce

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: