2,6 mln. zł. na odnawialne źródła energii w gminie Lubaczów

fot: lubaczow.com.plfot: lubaczow.com.pl

W dniu 22 marca w Urzędzie Gminy Lubaczów została podpisana umowa z firmą ML System S.A. na montaż paneli fotowoltaicznych.

W imieniu Partnerstwa gmin Baranów Sandomierski, Gorzyce, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Miasta Lubaczów, Narol i Nowa Dęba umowę z prezesem firmy ML System S.A. Panem Dawidem Cyconiem podpisał Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel. Wartość umowy opiewa na kwotę 13 494 978,05 zł brutto, z czego na gminę Lubaczów przypada 2 663 414,91 zł brutto, w ramach której zamontowanych zostanie 185 instalacji fotowoltaicznych. Realizacja rozpocznie się w maju i potrwa do końca września br. Dokładny harmonogram Wykonawca opracuje do 6 kwietnia.

W ostatni poniedziałek, 19 marca odbyło się spotkanie informacyjne dla uczestników projektu, na którym Wójt Gminy Lubaczów przekazał aktualne informacje na temat toczących się postępowań przetargowych na dostawę i montaż kotłów na biomasę i pomp ciepła oraz na pełnienie funkcji Inspektora nadzoru. Po ich rozstrzygnięciu, możliwe będzie podpisanie z uczestnikami projektu (mieszkańcami gminy) aneksów do umów, które będą zawierały ostateczne kwoty do zapłaty oraz terminy dokonywania wpłat.

O dalszych działaniach będziemy Państwa informować za pomocą strony internetowej gminy Lubaczów oraz Radnych i Sołtysów.

fot: lubaczow.com.plfot: lubaczow.com.pl

fot: lubaczow.com.plfot: lubaczow.com.pl

fot: lubaczow.com.plfot: lubaczow.com.pl

Źródło: lubaczow.com.pl / PM

Komentarze   

Kl
-3 # Kl 2018-03-23 16:57
Fajnie, cieszę się,przy dobrym dofinansowaniu to się opłaca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Xl
+3 # Xl 2018-03-23 18:15
Już w gminie Wielkie Oczy miało byc i co ludzie poplacili po 50 zl za projekty chodzili mierzyli co gdzie jak zrobic gzie umiescic baterje itp i co wszystko dostało łep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
solarek
+1 # solarek 2018-03-23 18:29
Ale na Wielgich Oczach napłacili się astronomiczne kwoty 50 zł od komina i wielki płacz.Na gm,Cieszanów też płaciliśmy i nie załapaliśmy się w naborze . Kiedyś może kasa będzie i jedna i druga gmina załapie się .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
oni
0 # oni 2018-03-24 07:37
od kiedy i ile lat to trwa i nic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kris
0 # Kris 2018-03-24 08:41
Ale w tym przypadku gminy otrzymały dofinansowanie, jest umowa z wykonawcą, więc inwestycja będzie realizowana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
heeeeh
+2 # heeeeh 2018-03-24 15:44
kolejny EKO wał, kolejne 2,6 mln przewalone - W Polsce te panele fotowoltaniczne działają z jakąś tam sprawnością od ok czerwca do połowy sierpnia.... czyli 2- niecałe 3 miesiące i to każdy inżynier, każdy fizyk wie.
A co potem, potem się kurzą, deszcz je zalewa a następnie śnieg do kwietnia....

Jak tam fotowoltaniczne elektrownia z Cieszanowa - już złom czy jeszcze udaje, ŻE DZIAŁA ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
heeeeh
+1 # heeeeh 2018-03-24 15:55
a jak ktoś nie wierzy to niech sobie kupi na próbę taką przenośną ładowarkę słoneczną z baterią - jak w ciągu kilku dni naładuje nią w środku lata smartfona - tak to będzie sukces.
Tak taka właśnie jest wydajność paneli słonecznych w Polsce. Tych dużych montowanych na dachach, przy budynkach itd - też, dokładnie taka sama!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia