Marszałek województwa zapowiada budowę obwodnic Lubaczowa, Oleszyc i Cieszanowa

fot. wikipedia.orgfot. wikipedia.org

Podczas czwartkowej konferencji marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl przedstawił plany inwestycyjne na 2015 rok. Jak wynika z zapowiedzi marszałka jeszcze w tym roku zostaną ogłoszone przetargi związane z budową obwodnic Oleszyc, Cieszanowa oraz Lubaczowa.

Istnieje duża szansa, że w ciągu najbliższych kilku lat rozpoczną się ważne inwestycje drogowe w powiecie. Władysław Ortyl poinformował, że samorząd województwa planuje wybudować obwodnice Oleszyc, Cieszanowa oraz Lubaczowa. Marszałek województwa tłumaczył, że budowa tych obwodnic ma na celu usprawnić dojazd do przejścia granicznego w Budomierzu.

Mieszkańcy osiedla Mazury nie chcą obwodnicy

O obwodnicy Lubaczowa było głośno. Przebieg drogi obwodowej o długości ponad 3 kilometrów wzbudza wiele kontrowersji, ponieważ według planów obwodnica ma przebiegać pomiędzy domami. Na taki stan rzeczy nie zgadzają się mieszkańcy osiedla Mazury w Lubaczowie, który od kilku lat apelują, aby drogę wybudować w innym miejscu. Pomimo protestów, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich stawia na swoim argumentując, że obwodnica w tym miejscu jest najlepszym rozwiązaniem. Obie strony nie mogę dojść do porozumienia i na razie nie wiadomo, w którym miejscu powstanie planowana obwodnica Lubaczowa.

http://zlubaczowa.pl/images/691.jpg

Warianty budowy obwodnicy Lubaczowa. (kliknij aby powiększyć)

Sprawa obwodnicy w Oleszycach rozwojowa

O planach budowy obwodnicy Oleszyc mieszkańcy wiedzą już od kilku lat. Jednakże nikt nie spodziewał się, że są to realne zamiary. Co ciekawe przygotowano warianty budowy drogi obwodowej tej miejscowości. Na razie rządzący zastanawiają się nad trzema wariantami. Odbyły się nawet konsultacje społeczne w tej sprawie. Wkrótce osoby odpowiedzialne będą musiały zdecydować się w którym miejscu budować obwodnicę, choć niewykluczone że decyzja została już podjęta.

http://zlubaczowa.pl/images/news/obwodnica.jpg

Cieszanów także przygotowuje się na inwestycję

W gminie Cieszanów także znane były plany budowy obwodnicy. W 2013 roku gmina przygotowała specjalny plan zagospodarowania przestrzennego na rzecz obwodnicy. Z tym dokumentem można zapoznać się tutaj.

Pierwsze oficjalne kroki w sprawie budowy trzech obwodnic w naszym powiecie mają zostać podjęte jeszcze w tym roku. Jak zapowiedział Władysław Ortyl, w 2015 roku zostaną ogłoszone pierwsze przetargi. Na razie prawdopodobnie będą one dotyczyły jedynie dokumentacji technicznej, dopiero później będą poszukiwani wykonawcy. Drogi te mają zostać wybudowane i oddane do użytki do 2020 roku. Inwestycja ma kosztować prawie 60 milionów złotych.

{flike}

Komentarze   

pomper
+5 # pomper 2015-01-23 15:17
Faktycznie, są to tak bardzo zaludnione, zakorkowane miasta, że należy się obwodnica. Popieram...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ab
-1 # ab 2015-01-23 15:59
narescie sie doczekamy, dość tych spalin i rykow motorow
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
super
+4 # super 2015-01-23 16:30
szkoda że mamy durnia za burmistrza oraz v-ce durnia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zdziwiony
+1 # zdziwiony 2015-01-24 19:55
Fakt, biedne Oleszyce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca z dworca
+2 # Wyborca z dworca 2015-01-27 07:57
Najwidoczniej to najmądrzejsi ludzie mieszkający w Oleszycach, skoro podczas wyborów mieliśmy takich a nie innych kontrkandydatów (serdeczne pozdrowienia dla Staszka Babuli i jego wyborców - Gryniewicz rozjechał Was walcem) ;)) Ludzie są zadowoleni z obecnych rządów - jak widać, ale o ile mnie pamięć nie zawodzi to włodarze Oleszyc nie mieli nic do gadania ;)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kn
+3 # Kn 2015-01-23 16:40
Protesty na mazurach nic nie dadzą a po 2 jak były sprzedawane działki było uwzględnione że w przyszłości będzie budowana tam obwodnica . Obecnie dobrze że coś budują będzie jakaś praca .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Do Marszałka O.
+3 # Do Marszałka O. 2015-01-24 08:58
Obwodnica super! Ale co z drogami Oleszyce-Jarosł aw, Oleszyce-Sienia wa, Oleszyce-Stary Dzików, Oleszyce-Dachnó w, Oleszyce-Lubacz ów i cały Lubaczów w studzienkach i pofałdowanych drogach! Wymieniłem drogi z Oleszyc bo jak by na to nie patrzyć tu się zaczynają te wylotówki. A tak na marginesie do burmistrza Oleszyc proponuje przesunąć chodnik od ul. Zielonej do ul. Sapiehy bo tiry o łokcie ludzi się obijają, a jak pada to prysznic gratis! (przewodniczący rady Wiesław O. na to patrzy z balkonu codziennie i też nic nim nie rusza) a miejsce jest na przesunięcie chodnika.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
nowy
0 # nowy 2015-01-24 18:15
Wariant 2 jest ok. Nie chciałybm zeby mi sie ktos z droga prawie do ogrodka wrył...ale cos trzeba wybrac. A kiedy bedzie budowane rondo koło liceum. Tam jest katastrofa na dzien dzisiejszy, tak samo krzyżowka przy starostwie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
das
+4 # das 2015-01-24 23:03
ta krzyżówka przy liceum jest dobra,nie rozumiem po co budowac tam rondo,natomiast przy budynku starostwa ta krzyżówka albo do generalnego remontu albo jakieś zmysłowe rondo bo tam tragedia czasami jest,a jak deszcz dobrze poleje to juz w ogóle,można pontonami pływać..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ktos
+1 # ktos 2015-05-21 07:56
kiedy ruszy rondo kolo biblioteki Sienkiewicza z Kosciuszki i Slowackiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
P
0 # P 2015-09-16 07:25
Naprawcie droge na piaskach .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia