W Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie uczy honorowy Profesora Oświaty

fot. LO Lubaczówfot. LO Lubaczów

Elżbieta Ciemięga, nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie odebrała wczoraj w budynku Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju tytuł honorowego Profesora Oświaty.

W środę (14.10) z udziałem ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego oraz wiceminister Marzeny Machałek odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia minister Dariusz Piontkowski wręczył odznaczenia państwowe, medale i nagrody, tytuły honorowe profesora kilkudziesięciu osobom z całej Polski.

To szczególne wyróżnienie otrzymała nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie Elżbieta Ciemięga.

- Dzień Edukacji Narodowej to dzień szczególny, w którym dziękujemy nauczycielom, ale także wszystkim pracownikom oświaty, osobom w jakikolwiek związanym z polskimi szkołami. Dziękujemy za to, że wkładają oni tak wiele trudu w wychowanie i nauczanie młodych Polaków, aby byli dobrymi obywatelami, aby byli też po prostu dobrymi ludźmi – mówił minister edukacji. - Nauczyciel to taki rodzic, który pomaga wychować dzieci, by wyrośli na dobrych ludzi. Dlatego ten dzień jest szczególny, bo możemy podziękować nauczycielom za trud – dodał minister Dariusz Piontkowski.

Honorowy Tytuł Profesora Oświaty nadawany jest od 2008 roku za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem z innymi nauczycielami. Każdy z profesorów oświaty otrzymuje jednorazową gratyfikację pieniężną w wysokości 6-miesięcznego ostatnio pobieranego wynagrodzenia zasadniczego.

 

Źródło: MEN

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: