Kolejny sukces Elżbiety Ciemięgi - nauczycielki w lubaczowskim LO

Elżbieta Ciemięga nauczycielka w lubaczowskim LO osiągnęła kolejny sukces na szczeblu krajowym. W konkursie organizowanym przez Muzeum Niepodległości w pani Ciemięga zajęła II miejsce za napisanie scenariusza lekcji na temat powstania styczniowego.

Dla uczczenia 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego Muzeum Niepodległości w Warszawie zorganizowało konkurs dla uczniów i nauczycieli zatytułowany PAMIĘĆ O POWSTANIU I POWSTAŃCACH STYCZNIOWYCH. Jego celem było przypomnienie sylwetek powstańców styczniowych, zwrócenie uwagi na konieczność zachowania pamięci o przeszłości, zachęcenie do wyszukiwania i upamiętniania w swoim otoczeniu śladów powstania 1863 roku.

W konkursie uczestniczyło 319 uczniów ze szkół z różnych stron Polski. Nadeszły też prace spoza kraju, z Polonijnej Szkoły (Caserta Włochy).

Nauczyciele nadesłali na konkurs 13 scenariuszy lekcji lub zajęć pozalekcyjnych dla różnych poziomów nauczania. Elżbieta Ciemięga w tej kategorii zajęła II miejsce.

To kolejny sukces nauczycielki, która uczy w lubaczowskim LO im. Tadeusza Kościuszki. Jakiś czas temu pani Cięmięga napisała scenariusz lekcji na temat zbrodni w Wołyniu i znalazła się gronie dwudziestu dwóch laureatów (więcej informacji - kliknij).

Uroczyste wręczenie nagród, odbędzie się 15 października br. o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie al. Solidarności 62.

Źródło: zlubaczowa.pl, lo-lubaczow.pl, Muzem Niepodległości

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: