Teresa Pamuła odebrała zaświadczenie o wyborze na posła


W miniony czwartek w sejmie odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze na posła. Nie mogło zabraknąć tam Teresy Pamuły, która z szóstym wynikiem na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krośnieńsko-przemyskim została wybrana na parlamentarzystę dziewiątej kadencji izby.

W czwartek 24 października w Sali Kolumnowej Sejmu przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej wręczył wybranym 13 października posłom na Sejm IX kadencji zaświadczenia o wyborze. W uroczystości uczestniczyli m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki, członkowie prezydium Sejmu VIII kadencji oraz szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz witając zgromadzonych posłów elektów zaznaczył, że ze względu na bardzo wysoką frekwencję wyborczą (ponad 61 proc.), mają oni „niezwykle silny mandat przedstawicielski”, najmocniejszy w całym okresie III Rzeczypospolitej. - Tak uzyskany parlamentarny mandat wypełnia nadzieja wyrażana przez miliony wyborców na sprawiedliwe i sprawne rządy – mówił szef PKW.

Cytując słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II w Sejmie w 1999 r., przewodniczący Kozielewicz życzył nowo wybranym posłom, by „nie szczędzili sił w budowaniu takiego państwa, które otacza szczególną troską rodzinę, życie ludzkie, wychowanie młodego pokolenia, respektuje prawo do pracy, widzi istotne sprawy całego narodu, jest wrażliwe na potrzeby konkretnego człowieka, szczególnie ubogiego i słabego”.

Teresa Pamuła w wyborach do sejmu, które odbyły się 13 października, uzyskała 12 905 głosów, tym samym osiągając bardzo dobry, bowiem szósty wynik na liście PiS w okręgu nr 22.

W Sejmie IX kadencji zasiądą przedstawiciele pięciu formacji politycznych. Zaświadczenie odbierze 235 kandydatów z PiS, 134 z Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), 49 z Lewicy (SLD, Wiosna, Lewica Razem), 30 z PSL i 11 z Konfederacji oraz jeden z Mniejszości Niemieckiej.

Ponownie warto dodać, że Teresa Pamuła będzie przedstawicielem Ziemi Lubaczowskiej w Sejmie po raz pierwszy od 1997 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: