Teresa Pamuła odebrała zaświadczenie o wyborze na posła

W miniony czwartek w sejmie odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze na posła. Nie mogło zabraknąć tam Teresy Pamuły, która z szóstym wynikiem na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krośnieńsko-przemyskim została wybrana na parlamentarzystę dziewiątej kadencji izby.

W czwartek 24 października w Sali Kolumnowej Sejmu przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej wręczył wybranym 13 października posłom na Sejm IX kadencji zaświadczenia o wyborze. W uroczystości uczestniczyli m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki, członkowie prezydium Sejmu VIII kadencji oraz szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz witając zgromadzonych posłów elektów zaznaczył, że ze względu na bardzo wysoką frekwencję wyborczą (ponad 61 proc.), mają oni „niezwykle silny mandat przedstawicielski”, najmocniejszy w całym okresie III Rzeczypospolitej. - Tak uzyskany parlamentarny mandat wypełnia nadzieja wyrażana przez miliony wyborców na sprawiedliwe i sprawne rządy – mówił szef PKW.

Cytując słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II w Sejmie w 1999 r., przewodniczący Kozielewicz życzył nowo wybranym posłom, by „nie szczędzili sił w budowaniu takiego państwa, które otacza szczególną troską rodzinę, życie ludzkie, wychowanie młodego pokolenia, respektuje prawo do pracy, widzi istotne sprawy całego narodu, jest wrażliwe na potrzeby konkretnego człowieka, szczególnie ubogiego i słabego”.

Teresa Pamuła w wyborach do sejmu, które odbyły się 13 października, uzyskała 12 905 głosów, tym samym osiągając bardzo dobry, bowiem szósty wynik na liście PiS w okręgu nr 22.

W Sejmie IX kadencji zasiądą przedstawiciele pięciu formacji politycznych. Zaświadczenie odbierze 235 kandydatów z PiS, 134 z Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), 49 z Lewicy (SLD, Wiosna, Lewica Razem), 30 z PSL i 11 z Konfederacji oraz jeden z Mniejszości Niemieckiej.

Ponownie warto dodać, że Teresa Pamuła będzie przedstawicielem Ziemi Lubaczowskiej w Sejmie po raz pierwszy od 1997 roku.

Komentarze   

Redakcja ZLUBACZOWA.PL
-19 # Redakcja ZLUBACZOWA.PL 2019-10-27 20:29
Zastanówcie się co wypisujecie na forum publicznym. Tyle razy prosimy, aby myśleć nad tym co wrzucacie do internetu, a tymczasem po wielokrotnym usuwaniu wpisów użytkownika m.in. Wyborca PiS, znów pojawiają się komentarze które nie dość, że nie mają związku z informacją, to dodatkowo naruszają regulamin naszego portalu.

JESZCZE RAZ PRZYPOMINAMY!
Przed wrzuceniem komentarza prosimy o:
1. Zapoznanie się z regulaminem forum
2. Zastanowienie się tego, co chcecie napisać
3. Przeczytaniem wpisu przed wstawieniem go na portal
4. Jeszcze raz przemyśleć czy wpis jest zgodny z regulaminem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pan Jan
+17 # Pan Jan 2019-10-27 20:32
Szanowna redakcjo tu nikt nikogo nie obraza, nikt nie podaje danych osobowych, a sytuacje opisywane są jak najbardziej prawdziwe i sa na to świadkowie. Pozdrawiamy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marek
+16 # Marek 2019-10-27 20:46
Wpisy po niniejszym artykułem nie wyczerpują znamion przestępstwa i są to spostrzeżenia internautów którzy nie podają danych osobowych , które mogą obrażać kogokolwiek. Nikt nie używa słów uznanych powszechnie za nie niecenzuralne i nikt nie używa gróźb karalnhch, ale skoro Redakcja nie życzy sobie komentarzy to szanujemy to i ustosunkonujemy się pozytywnie do Państwa dyspozycji. Widzę, że redakcja również ma jakiś układ z tym panem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ITAKA
+7 # ITAKA 2019-10-28 08:49
nowiny24.pl/.../c14-14535141

Pierwszy problem jakim powinien zająć się PiS w tej kadencji - kolejne oddziały do zamknięcia. Jeśli nie ma pieniędzy, to proponuję przywrócić 500 plus od 2 dziecka i zaraz się znajdą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kropka09
+8 # kropka09 2019-10-28 11:39
Cytuję ITAKA:
nowiny24.pl/.../c14-14535141

Pierwszy problem jakim powinien zająć się PiS w tej kadencji - kolejne oddziały do zamknięcia. Jeśli nie ma pieniędzy, to proponuję przywrócić 500 plus od 2 dziecka i zaraz się znajdą.
Podałabym pod rozwagę taką sytuację ; 500+ otrzymują ci rodzice , którzy sami czynią starania żeby dzieciom zapewnić godne życie ! Nieroby i wszelkiej maści patologia , dostaje bony na zakupy ; żywność , lekarstwa , odzież .
Marnotrawieniu pieniędzy podatników trzeba się przeciwstawić !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Portier
+10 # Portier 2019-10-28 14:01
To samo zaraz dotknie Lubaczów. Jeszcze w tym roku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mądry
+10 # mądry 2019-10-29 09:17
Zapamiętam ją z tych garsonek...nic więcej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.