Młody i ambitny. Kim jest Albert Hawrylak, nowy wójt gminy Wielkie Oczy?


28-letni Albert Hawrylak to jeden z najmłodszych wójtów w województwie podkarpackim. W piątek oficjalnie obejmie urząd włodarza gminy Wielkie Oczy.  

W wyborach samorządowych 21 października Albert Hawrylak zdobył 1096 głosów (61.13%) . Tomasz Lorenc natomiast 697 (38.87%). Oficjalnie urząd wójta gminy Wielkie Oczy obejmie w piątek 23 listopada.

Albert Hawrylak ma 28 lat. Ukończył technikum ekonomiczne w Zespole Szkół w Lubaczowie. Później na Politechnice Rzeszowskiej studia inżynierskie na kierunku elektrotechnika, i magisterskie na kierunku elektronika i telekomunikacja. W trakcie i po studiach pracował w Rzeszowskiej firmie elektrycznej, w której był brygadzistą. Przez ostatni rok prowadził działalność gospodarczą, gdzie zajmował się głównie wykonywaniem i naprawą  instalacji elektrycznych. Jest także strażakiem OSP w Wielkich Oczach.  Interesuje się sportem, elektryką, majsterkowaniem oraz komputerami.

Zapraszamy do przeczytania krótkiej rozmowy z nowym wójtem gminy Wielkie Oczy.

Redakcja ZLUBACZOWA.PL: Dlaczego zdecydował się Pan kandydować na wójta gminy Wielkie Oczy?

Albert Hawrylak: Zdecydowałem się  kandydować na wójta ponieważ nie podobał mi się sposób funkcjonowania gminy. Początkowo chciałem startować jedynie na radnego, jednak gdy wieść się rozniosła, spotkałem się z ogromnym wsparciem od strony mieszkańców. Po wielu rozmowach postanowiłem kandydować na wójta, ponieważ tylko w ten sposób mogłem zrobić wszystkie rzeczy, których nie mógł bym zrobić będąc radnym.

Czy spodziewał się Pan wygranej?

To zależało od etapu na jakim byłem, początkowo nawet nie myślałem, że mógłbym konkurować z obecnym wójtem, jednak z czasem zacząłem wierzyć w wygraną co jeszcze bardziej mnie motywowało do działania. W ostatnich dniach przed wyborami czułem, że o wygranej może zdecydować kilka głosów. Byłem w błędzie.

Jest Pan najmłodszym wójtem w województwie podkarpackim. Czy w związku z tym w sposób szczególny skupi się Pan na młodych mieszkańcach gminy Wielkie Oczy?

Nie mogę powiedzieć, że głównie skupię się na młodych mieszkańcach. Rzeczy, które chcę zrobić mają służyć jak największej liczbie mieszkańców bez względu na wiek.

Będzie Pan rządził pięć lat. Jakie są Pana priorytety?

Oprócz pilnych spraw jakimi są remont przychodni w Łukawcu oraz budowy parkingów przy szkołach jest stworzenie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej dla potencjalnych inwestorów chcących w przyszłości stworzyć nowe miejsca pracy.

Czy będzie Pan miał zastępcę, kto nim będzie?

W obecnej chwili nie widzę potrzeby powoływania zastępcy.

Jak wyobraża Pan sobie współpracę z nowo wybraną radą gminy?

Współpraca z radą gminy powinna odbywać się na jasnych zasadach. Jeżeli wszyscy będziemy kierować się wyłącznie dobrem mieszkańców, to jest to najlepszą drogą do dobrej i owocnej współpracy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: