Ile razy strażacy z powiatu lubaczowskiego wyjeżdżali do akcji? [ZESTAWIENIE]

Spośród wszystkich jednostek na terenie powiatu lubaczowskiego najwięcej wyjazdów mieli strażacy z OSP Oleszyce.Spośród wszystkich jednostek na terenie powiatu lubaczowskiego najwięcej wyjazdów mieli strażacy z OSP Oleszyce.

Straż pożarna podsumowała miniony rok. W 2021 roku na terenie powiatu lubaczowskiego strażacy interweniowali 813 razy. Wśród Ochotniczych Straży Pożarnych najwięcej wyjazdów miała jednostka OSP Oleszyce.

Jak wynika z danych przekazanych przez Komendę PSP w Lubaczowie, w 2021 roku na terenie powiatu lubaczowskiego straż pożarna odnotowała 813 zdarzeń. To o 32 mniej niż w 2020 roku.  W zdecydowanej większości były to tzw. miejscowe zagrożenia, czyli wyjazdy do zdarzeń drogowych oraz np. zwalczanie skutków wichur i lokalnych podtopień. Łącznie w minionym roku na terenie powiatu odnotowano 659 zagrożeń miejscowych, 128 pożarów i 26 alarmów fałszywych.

Ilość zdarzeń w rozbiciu na gminy

Liczba wyjazdów strażaków z poszczególnych jednostek powiatu lubaczowskiego

Zawodowi strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lubaczowie uczestniczyli w 492 akcjach.

Spośród OSP w powiecie lubaczowskim zdecydowanie najwięcej wyjazdów w 2021 roku mieli strażacy OSP Oleszyce. Druhowie tej jednostki zaliczyli 106 wyjazdów. Tutaj warto nadmienić, że spośród wszystkich OSP w województwie podkarpackim, ochotnicy z Oleszyc są w czołówce najaktywniejszych jednostek. Na drugim miejscu ochotnicy z Narola, którzy do akcji wyjeżdżali 78 razy67 wyjazdy odnotowali strażacy OSP Cieszanów.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Kaligula
# Kaligula 2022-01-12 17:57
Tak się zastanawiam kiedy PSP wpadnie na pomysł i zacznie ujawniać co się kryje pod skrótem MZ ?
On
+15 # On 2022-01-12 18:02
To żadna tajemnica MZ to miejscowe zagrożenie czyli wszystkie inne niż pożar i alarm fałszywy. Przykłady MZ to np wypadek, powalone drzewo, zalanie, plama oleju na drodze, ulatniający się gaz itp
Kaligula
# Kaligula 2022-01-12 18:21
Cytuję On:
To żadna tajemnica MZ to miejscowe zagrożenie czyli wszystkie inne niż pożar i alarm fałszywy. Przykłady MZ to np wypadek, powalone drzewo, zalanie, plama oleju na drodze, ulatniający się gaz itp

Definicje ustawową to ja znam . Taksówka covidowa osy z całego powiatu to też mz
D.
-2 # D. 2022-01-12 19:08
Być strażakiem w Lubaczowie to istne wczasy. Półtora wyjazdu dziennie no no :D spokojna robota z pieniędzy podatnika :)

Żeby nie było. Do straży mam jedynie szacunek z wszystkich służb mundurowych. Robią dobrą robotę. Jednak chodzi mi o nawiązanie do naszego regionu bo w dużych miastach już nie ma tak lekko. Lubaczów to istna sielanka ;)
Paweł
+7 # Paweł 2022-01-12 20:05
Nie widzę w tej wypowiedzi szacunku a raczej złośliwość gorycz i żal niestety...
Elat
+2 # Elat 2022-01-12 20:57
Strażacy, policja ogólnie mundurówka ale też służba zdrowia robią dobrą robotę. Niestety są strasznie słabo wynagradzani jak na standardy europejskie. Politycy sobie podnoszą pensje a o nich się zapomina. A to filary naszego kraju.
D.
+1 # D. 2022-01-12 21:18
Cytuję Elat:
Strażacy, policja ogólnie mundurówka ale też służba zdrowia robią dobrą robotę. Niestety są strasznie słabo wynagradzani jak na standardy europejskie. Politycy sobie podnoszą pensje a o nich się zapomina. A to filary naszego kraju.


Słabo wynagradzani ale każdy ma domek jednorodzinny 120 metrów na Dąbkowie i samochód za prawie 50 000. Nawet jeśli w kredyt to z czegoś trzeba go spłacać także nie wierzę, że zarabiają 3500 netto jak 50% ludzi u prywaciarza.
men
+8 # men 2022-01-12 22:52
Po co ta zazdrosc?? Ktos Ci bronil wstapic do Mundurowki?? Mialbys moze jeszcze wiekszy dom i drozszy samochod...narz ekac kazdy potrafi masakra co nco za narod...
D.
# D. 2022-01-13 11:12
Cytuję men:
Po co ta zazdrosc?? Ktos Ci bronil wstapic do Mundurowki?? Mialbys moze jeszcze wiekszy dom i drozszy samochod...narzekac kazdy potrafi masakra co nco za narod...


A gdzie narzekam? Podałem tylko fakt bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że są tak słabo opłacani ;) zresztą mam wujka, dosyć wysoko w PSP a wyobraź sobie, że jakoś nie pchałem się do straży. Wybrałem ścieżkę w IT, nie narzekam na swoje zarobki poza tym nie muszę płakać, że w święta ktoś mi każe iść na służbę tylko siedzę spokojnie z rodziną przy stole.
king
-3 # king 2022-01-13 04:42
A niby za co zomo pisowskie ma wiecej zarabiac? Za masowe lamanie prawa, czy za fabrykowanie dowodow? A moze za okradanie ludzi na kazdym kroku? Prosze zastanow sie co piszesz. Oni sluza wladzy nie nam obywatelom.
king
-7 # king 2022-01-13 04:42
A niby za co zomo pisowskie ma wiecej zarabiac? Za masowe lamanie prawa, czy za fabrykowanie dowodow? A moze za okradanie ludzi na kazdym kroku? Prosze zastanow sie co piszesz. Oni sluza wladzy nie nam obywatelom.
polak2010
-5 # polak2010 2022-01-13 09:17
W sejmie poseł platformy Ubywatelskiej pan Sienkiewicz który jest w służbie obywatelom jest pijany.
Gość przychodzi do pracy pijany i pije w pracy
Również nie szanuje powagi sejmu przychodząc pijany.

Ciekawe co by zrobiono ze zwykłym obywatelem jakby przyszedł do pracy pijany?

Ale yelycie z platformy Ubywatelskiej wolno wszystko.
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2022-01-13 12:46
Cytuję polak2010:
W sejmie poseł platformy Ubywatelskiej pan Sienkiewicz który jest w służbie obywatelom jest pijany.
Gość przychodzi do pracy pijany i pije w pracy
Również nie szanuje powagi sejmu przychodząc pijany.

Ciekawe co by zrobiono ze zwykłym obywatelem jakby przyszedł do pracy pijany?

Ale yelycie z platformy Ubywatelskiej wolno wszystko.


Tak się składa polak2010, że sobie wczoraj Sejm oglądałem i widziałem tę sytuację na żywo. Miała ona miejsce ok. 0:30 po północy. Sienkiewicz potknął się o nogę innego Posła co widać na filmach przedstawiający ch całe to zajście i dlatego nim zachwiało. A Czarnek i Terlecki wymyślili, że on jest pijany. I nic nie udowodnili a i ludzie co z nim byli czyli Budka czy inna posłanka PO mówią, że to niemożliwe by w 8 minut się upił. Ale jak mówimy o Posłach, którzy rzeczywiście przychodzili do Sejmu pijani to proszę. Posłanka PiS a obecnie europosłanka Elżbieta Kruk youtu.be/dExwqGqzCPA albo Ludwik Dorn jak był w PiS: www.youtube.com/.../. I Ty mi mówisz o pijanych Posłach. Przecież to PiS daje taki przykład. PiS sobie coś wymyślił dorobił teorię i teraz wymyśla by tylko odciągnąć uwagę od Pegazusa, inflacji i porażki ,,Polskiego Wału". Ale musi być rozpacz w PiS, że PiS robi takie rozpaczliwe ataki. PiS się wali :lol:
bolek
-5 # bolek 2022-01-14 14:57
Był sobie taki Oluś K. co też się często "potykał". To podobno choroba filipińska.Bied ny Sienkiewicz, taka przypadłość u tak znamienitej osoby. A jedyną terapią jest odwyk. Spotka tam innych filipińczyków i powinien coś zabrać na imprezę powitalną. W końcu człowiek nie wielbłąd. :)
Piszesz, że widziałeś tę sytuację. Hehe, chyba też masz filipiński problem.
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2022-01-15 10:23
Cytuję bolek:
Był sobie taki Oluś K. co też się często "potykał". To podobno choroba filipińska.Biedny Sienkiewicz, taka przypadłość u tak znamienitej osoby. A jedyną terapią jest odwyk. Spotka tam innych filipińczyków i powinien coś zabrać na imprezę powitalną. W końcu człowiek nie wielbłąd. :)
Piszesz, że widziałeś tę sytuację. Hehe, chyba też masz filipiński problem.


Proste, że każdy wie, że Prezydent K. miał swoje przejścia z alkoholem podczas swoich kadencji i potem na Ukrainie. Ale Sieniiewicz potknął się o nogę drugiego Posła, która była wystawiona na przejściu. A alkoholika z Sienkiewicza to robili Czarnek i Terlecki. To nie są ludzi godni zaufania. Widziałem tę sytuację na żywo bo oglądałem transmisję Sejmu o tej 0:30 po północy no i obejrzałem jeszcze z odtworzenia i przeanalizowałe m. I na nim jak byk widać, że siedzi jeden Poseł, którego nogą wystaje poza siedzenie i jest na przejściu. Sienkiewicz nie zauważył i się potknął o tę nogę i dlatego się za zachwiał. Jak tak mamy lecieć to jak Kaczyński wyrżnął na schodach i poleciał jak kłoda to bym naprawy, że się tarzał po ziemi. Zdjęcia są w Internecie z tego zajścia.
Dmw
-5 # Dmw 2022-01-13 15:38
Ta przeciez był na*ebany jak bombowiec. Za nasze pieniądze. A co tam. We dupie mam wyborców. Ważne że można się nachlac za darmo. Ale to już graliśmy. Przypomnę "chorobę filipińska" byłego prezydenta
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2022-01-13 17:29
Cytuję Dmw:
Ta przeciez był na*ebany jak bombowiec. Za nasze pieniądze. A co tam. We dupie mam wyborców. Ważne że można się nachlac za darmo. Ale to już graliśmy. Przypomnę "chorobę filipińska" byłego prezydenta


Jak bombowiec t była Elżbieta Kruk. Tutaj nie da się stwierdzić jednoznacznie, że był pijany. Jakoś zszedł normalnie do Budki i nie było problemu. Dopiero jak Terlecki z Czarnkiem zaczęli krzyczeć, ze niby pijany to dorobiono pi*dzie uszy i dorobiono do tego historię. Takie ataki PiS by ludzie zaczęli gadać o czymś innym niż o porażkach PiS to jest tylko krzyk rozpaczy. Czekam na to by tak samo zrozpaczeni byli Ci, którzy ślepo w PiS wierzą.
Dmw
-4 # Dmw 2022-01-14 17:06
jeśli nie był pijany to powinien natychmiast alkomatem dać się sprawdzić przy mediach a nie następnego dnia wali ścieme że się potknal.. Wstyd. Wnuk noblisty.
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2022-01-15 01:35
Cytuję Dmw:
jeśli nie był pijany to powinien natychmiast alkomatem dać się sprawdzić przy mediach a nie następnego dnia wali ścieme że się potknal.. Wstyd. Wnuk noblisty.


To Terlecki z Czarnkiem powinni podać dowód na to że był pijany i przebadać Sieniiewicza alkomatem a nie krzyczeć coś na co nie mają potwierdzenia. Jak dla mnie to tylko Żałosny atak PiS na to by odwrócić uwagę od ich porażek i wtedy od sprawy Bortniczuka i Mejzy.
polak2010
-7 # polak2010 2022-01-13 14:51
Kolejna afera (teraz mobbingu) w kancelarii Senatu.
Pan koperta twierdzi, że nic o tym nie wie.

I to jest kwintesencja rządów Platformy Ubywatelskiej
- piękne hasła o równości i tolerancji
- małe rączki do pracy
- słabość do złota
- a na koniec pałowanie i poniewieranie biednych ludzi którzy wyszli na ulicę bo są głodni.
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2022-01-13 17:14
Cytuję polak2010:
Kolejna afera (teraz mobbingu) w kancelarii Senatu.
Pan koperta twierdzi, że nic o tym nie wie.

I to jest kwintesencja rządów Platformy Ubywatelskiej
- piękne hasła o równości i tolerancji
- małe rączki do pracy
- słabość do złota
- a na koniec pałowanie i poniewieranie biednych ludzi którzy wyszli na ulicę bo są głodni.


Szukasz afer tam gdzie ich nie ma. :lol: Rozpaczliwe ataki PiS-u. Szukanie byle czego, byle na opozycję. Nie zdziwi mnie to jak Ty i Tobie podobni zaatakujecie Sejm jak zwolennicy Trumpa bo wybór Wam się nie podoba. Ale polak2010 wyjesz :lol: I wijesz się jak taki śliski wąż. Śmieszny jesteś :lol:

UWAGA!