W Lubaczowie odbędzie się Gala Wolontariatu

Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, organizuje pierwszą uroczystą Galę Wolontariatu, połączoną z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.  Uroczystość odbędzie się 6 grudnia 2021 r. o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

W powiecie lubaczowskim działa mnóstwo cichych, dobrych Aniołów, osób, które w dobie współczesnego świata znajdują w sobie chęć i empatię, ale również poświęcają swój czas i energię, pomagając innym. Są to zarówno wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Lubaczów, liczący 25 osób, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP w Lubaczowie, liczący 243 osoby (zuchów, harcerzy i wędrowników oraz 48 instruktorów), członkowie 12 Szkolnych Kół Caritas w rejonie lubaczowskim, w których działa 380 wolontariuszy, Rada Rycerzy Kolumba nr 16380 w Lubaczowie przy parafii św. Stanisława oraz wiele innych osób, współpracujących z nimi. Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, ale wszelkie akcje charytatywne pokazują, jak wiele osób angażuje się w czynienie dobra, w pomaganie innym.

I edycja Gali Wolontariatu 2021 została przygotowana z myślą o tych wszystkich dobrych aniołach. Niezwykle ważne jest, aby zwrócić uwagę innych właśnie na Nich - Tych, którzy nie wahają się ani chwili, narażając czasami swoje zdrowie, aby wesprzeć osoby potrzebujące, zachęcać do pomagania. Podczas gali zostaną wyróżnieni wolontariusze najbardziej zaangażowani w pomoc innym. Otrzymają od Poseł Teresy Pamuły podziękowania i medale za swoją działalność wolontaryjną. Przygotowana dla nich została również część artystyczna oraz słodki poczęstunek.

Słowa naszego Wielkiego Polaka, Jana Pawła II, najlepiej charakteryzują wyjątkowych uczestników tej Gali: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: