Dobiega końca budowa nowego budynku Urzędu Miasta i Gminy Cieszanów


Trwają ostatnie prace związane z budową nowego Urzędu Miasta i Gminy Cieszanów oraz posterunku policji. Urzędnicy do nowego obiektu przeniosą się na przełomie stycznia i lutego.

Nowy budynek Urzędu Miasta i Gminy Cieszanów powstał w sąsiedztwie dotychczasowej siedziby cieszanowskich urzędników. Obiekt ma piwnicę oraz dwie nadziemne kondygnacje. W sumie wewnętrzna powierzchnia użytkowa wynosi 941 m2. W piwnicach znajdują się  pomieszczenia garażowe urzędu i posterunku policji, a także serwerownia.  Na parterze będzie funkcjonował posterunek policji. Policjanci do swojej dyspozycji będą mieli ok. 118 m2. W tej części znajdzie się m.in. odrębna serwerownia, pokoje biurowe, poczekalnia, szatnia z umywalnią, toalety i pomieszczenie socjalne. Na pozostałej powierzchni tej kondygnacji będzie sala urzędowa (ok.200 m2) sala operacyjna, węzły techniczne i wewnętrzny ciąg komunikacyjny.

Z kolei na piętrze znajdują się już tylko pomieszczenia urzędowe, m.in.: pokoje burmistrza, jego zastępców i sekretarza oraz sekretariat. Do tego duża sala narad. Całość ma powierzchnię 176 m2.

Co ważne, budynek powstał w technologii pasywnej. Obiekt będzie ogrzewany kotłem ma biomasę. Jest też instalacja fotowoltaiczna oraz wentylacja mechaniczna nawiewowo-wywiewna z odzyskiem ciepła.

P1180276.jpgP1180278.jpgP1180286.jpg

Inwestycja kosztuje ponad 4,2 mln złotych

W kwietniu 2020 roku Urząd Miasta i Gminy w Cieszanowie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.  Gmina oszacowała, że inwestycja będzie kosztować 5 935 000 zł. Do przetargu zgłosiło się siedem firm. Najtańsza ofertę przedstawiła rzeszowska firma Solkan. Wybudowanie nowego budynku wycenili na 3 886 999 zł i to właśnie ta firma realizuje zadanie.

W tej chwili trwają ostatnie prace wykończeniowe. Jak mówił na ostatniej sesji burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny, odbiór budynku odbędzie się 20 grudnia i jeżeli zakończy się pozytywnie to urzędnicy do nowego obiektu powinni się przenieść na przełomie stycznia i lutego.

Łącznie koszt całej inwestycji to 4 227 732 mln złotych (na tą kwotę składają się wszystkie wydatki związane z realizacją zadania). Co ważne, urzędnicy z Cieszanowa na realizację inwestycji otrzymali dofinansowanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 - oś priorytetowa „Czysta energia” oraz ze dotację środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Józek
+3 # Józek 2021-11-30 09:18
Wreszcie przyzwoity standard jak na tą jednostkę dla pracowników jak , petentów .Godne warunki również dla stróżów prawa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Waldek
+3 # Waldek 2021-11-30 19:05
dla petentów, a jak często odwiedzasz policję albo burmistrza/skar bnika/sekretarz a w gminie ?
a kiedy lepsze warunki pracy dla ludzi którzy pracują w samej gminie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.