Możesz bezpłatnie sprawdzić światła w swoim aucie


Policjanci zachęcają do wzięcia udziału w kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”.  W ramach akcji kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach.

Jesienna aura sprawia, że dają o sobie znać zagrożenia w ruchu drogowym związane z ograniczoną widocznością. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem oraz inna przeszkodę znajdującą się na drodze. W przypadku wadliwego oświetlenia, złych warunków atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne światła mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Dlatego też policjanci organizują akcję "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo", której celem jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W ramach kampanii kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach na wyznaczonych stacjach kontroli. Podczas trwania działań, w dniach 23.10, 6.11, 20.11 oraz 4.12.2021 r. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na wybranych stacjach diagnostycznych. W powiecie lubaczowskim światła sprawdzisz w Lubaczowie na Stacji Obsługi Pojazdów Jan Wilk, ul. Rzemieślnicza 4 oraz Cieszanowie w "Profit-Plus" na ul. Sienkiewicza 4a.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polski Związek Motorowy, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. - operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A. - dysponująca wysokiej jakości ekranami LED rozlokowanymi na terenie całego kraju.

Źródło: KWP Rzeszów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.