Powiat lubaczowski: Wzmożone kontrole policji w sklepach. Sypią się mandaty za brak maseczek

Zdjęcie ilustracyjne fot. ze zbiorów Policji
Zdjęcie ilustracyjne fot. ze zbiorów Policji

Zdjęcie ilustracyjne fot. ze zbiorów Policji

W ostatnich dniach coraz częściej w sklepach na terenie powiatu lubaczowskiego pojawiają policjanci się oraz pracownicy sanepidu. Funkcjonariusze kontrolują czy klienci mają maseczki – ci którzy nie zakryli ust i nosa są karani mandatami lub pouczani.

Na terenie powiatu lubaczowskiego w ostatnim czasie widać wzmożone kontrole placówek handlowych. Policjanci często z pracownikami Państwowej Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Lubaczowie sprawdzają czy klienci i personel noszą maseczki. Osoby, które tego nie robią są w zależności od sytuacji karane mandatami lub upominane.

Z danych przekazanych portalowi ZLUBACZOWA.PL przez lubaczowską policję wynika, że od początku października za brak maseczki policjanci wypisali aż 81 mandatów karnych, zastosowali 72 pouczenia. Sporządzono także 4 notatki o ukaranie do sądu.

Dodajmy, że za brak maseczki grozi mandat w wysokości do 500 złotych. Jednak zwykle policjanci wystawiają najniższe mandaty -  na kwotę 20 zł. Natomiast jeśli ktoś odmówi przyjęcia mandatu od funkcjonariusza, sprawa zostanie skierowana do sądu.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: