Dyskusja o kinie i Jamesie Bondzie na sesji Rady Miejskiej w Lubaczowie


Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Lubaczowie dyskutowano na temat działalności kina w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Radny Krzysztof Czerniak pytał dlaczego w naszym kinie nie ma wyświetlanego najnowszego filmu o Jamesie Bondzie.

Dlaczego w Lubaczowie nie może być na przykład w tej chwili nowy James Bond. Daniel Craig by się ucieszył że też w Lubaczowie jest, a nie w lutym czy w marcu jak wszyscy pooglądamy go w dużych miastach i będziemy robić wycieczki […] – pytał na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Lubaczowie Krzysztof Czerniak.

Radny zastanawiał się czy to kwestia finansów i stwierdził, że jeżeli wypożyczenie filmu jest kosztowne to należy to wytłumaczyć mieszkańcom.

Do dyskusji włączył się Wojciech Mamczur, który powiedział że premierowe filmy Miejski Dom Kultury w Lubaczowie musiałby wyświetlać po dwa razy dziennie przez trzy tygodnie.

– Przez 3 dni ludzie będą przychodzić, a potem nikt nie przyjdzie, przez co Dom Kultury nie będzie zarabiał pieniędzy. - mówił

Radny W. Mamczur stwierdził, że w naszym kinie nie muszą być filmy wyświetlane od razu po premierze:

- Jeżeli odbędzie się to za miesiąc to też się nic nie stanie. Ludzie nie muszą od razu tego oglądać – stwierdził Wojciech Mamczur

Ponownie głos zabrał K. Czerniak, który poprosił, aby mieszkańcy byli poinformowani, że np. miesiąc po premierze, film będzie wyświetlany także i w Lubaczowie. Jednocześnie rozważał też czy „raz do roku” nie można by było zrobić prezentu.

- Jeżeli nas film będzie kosztował 50 tysięcy to nie wiem czy raz do roku takiego prezentu by nie zrobił, bo ten sprzęt się zastoi, zakurzy.

Wieloletnia pracownik Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie i jednocześnie radna Małgorzata Strycharz w odpowiedzi na pytanie Krzysztofa Czerniaka powiedziała, że MDK nie będzie robić referendum kto na jaki film będzie chciał przyjść. Poruszyła także kwestie finansowe.

- Czy Pan zapewni, że przez trzy tygodnie, dzień w dzień, przez pięć dni w tygodniu, po dwa seanse będziemy mieć widzów? Kto poniesie koszt? Mieszkańcy, bo nie przychodząc do kina to oni poniosą te koszty – podkreślała M. Strycharz

Krzysztof Czerniak odpowiedział, że „miasto daje pieniądze i trzeba się starać”. Na co błyskawicznie zareagowała Małgorzata Strycharz, który powiedziała, że „nie ma problemu ze staraniem, tu jest problem z widzem” i jednocześnie pytała radnego kiedy był w kinie.

- Przed pandemią prawie co niedzielę. - odpowiedział

A teraz? – pytała dociekliwie pani Małgorzata

- Teraz na co mam iść? Mam Netflixa – odpowiedział pan Krzysztof, na co natychmiast zareagowała M. Strycharz głośno mówiąc „No właśnie…, dlatego nie ma widzów w tym kinie”.

- Nie spróbowali Państwo raz puścić filmu, który będzie w premierze, a dyskutujemy czy ludzie przyjdą czy nie przyjdą. – podkreślał radny Czerniak

Próbowaliśmy, tylko Pan nie przychodził – odparła Radna

Ja pamiętam dobre czasy jak był Killer w Lubaczowie i było osiem seansów i było full ludzi, którzy chodzili po trzy razy. – przypominał Radny

Atmosfera podczas dyskusji Krzysztofa Czerniaka i Małgorzaty Strycharz była na tyle napięta, że Przewodniczący Rady Marek Hadel poprosił o obniżenie temperatury dyskusji, „bo to do niczego nie prowadzi”.

To nie jest problem ze ściągnięciem filmu, tylko jest problem z widzami – kończąc wypowiedź powtórzyła radna Strycharz

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Zen
-19 # Zen 2021-10-11 11:26
Nie ufam ludziom bez grzywki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Waleria
+15 # Waleria 2021-10-11 12:48
Bardzo merytoryczny komentarz - trzeba przyznać. To maksimum na co cię stać? Sam to wymyśliłeś czy razem z rodziną dyskutowaliście ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zen
-9 # Zen 2021-10-11 16:02
Nie ufam kobietom , które używają myślnika w zdaniu. Wiadomo...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Waleria
+13 # Waleria 2021-10-11 23:25
Cytuję Zen:
Nie ufam kobietom , które używają myślnika w zdaniu. Wiadomo...

Czy to maksimum wysiłku twojego intelektu? Czy będzie dalsza część?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zen
-9 # Zen 2021-10-12 08:20
:oops:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
msz
+31 # msz 2021-10-11 11:55
Ludzie nie przychodzą do kina, bo nie wiedzą jakie filmy będą pokazywane. Dzisiaj jest 11 października a na stronie MDK w terminarzu filmów, których jest 3, wyświetlanie skończyło się 10 października. Nie wiadomo co dalej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+26 # n 2021-10-11 12:04
Cytuję msz:
Ludzie nie przychodzą do kina, bo nie wiedzą jakie filmy będą pokazywane. Dzisiaj jest 11 października a na stronie MDK w terminarzu filmów, których jest 3, wyświetlanie skończyło się 10 października. Nie wiadomo co dalej.

Dokładnie ,trafna uwaga,funkcjono wanie naszego kina pozostawia wiele do życzenia.Repert uar też jest zawsze kiepski,jakieś bajeczki ,zamiast filmów wartościowych pod względem artystycznym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
+31 # W 2021-10-11 12:58
Dokładnie tak!

Pytanie do Pani Strycharz:

1. Jakie działania podjęliście Państwo, aby zainteresować mieszkańców ofertą kina w MDK?
2. Po co w Lubaczowie kino, skoro repertuar jest kiepski? Przepraszam... jest problem z widzem. Najwidoczniej ktoś źle przekalkulował inwestycje. Czy to oznacza, że w przyszłości, kiedy zostanie uruchomiony basen, miasto nie będzie zlewać do niego wody, bo jest problem z... pływakami??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
+7 # W 2021-10-11 12:59
wlewać*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ktoś
+3 # Ktoś 2021-10-11 13:55
Koniecznie ten film trzeba obejrzeć, cała prawda o koronaworusie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Agent Bond
+6 # Agent Bond 2021-10-11 14:14
Halo, halo tu Londyn, ona czarna a on blondyn,
ona biegnie, a on za nią, ona pada a on na nią,
ona krzyczy: nie rób tego!, on wyciąga metrowego,
ona krzyczy: krew mi leci,
a on mówi: będą dzieci.
Nie minęły dwa miesiące, urodziły się dwa brzdące,
nie minęły już dwa lata, one robią to co tata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mosiek
+20 # Mosiek 2021-10-11 16:05
Czyli następna inwestycja typu najpierw się zrobi a potem się zobaczy. Już takich parę w Lubaczowie jest. Skoro wieloletni pracownicy kina wiedzieli jak wygląda dystrybucja filmów i z jakimi to się wiąże kosztami po cholerę było inwestować w to pieniądze. Jedyny plus tej dyskusji na sesji to że zobaczyliśmy tam jakieś życie. A nie zawsze wszystko pięknie jednogłośnie, pytań i wniosków brak. Jeszcze czekam żeby się odezwała pni radna z naszego osiedla ale się chyba nie doczekam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mateusz
+14 # Mateusz 2021-10-11 16:42
Oho! Skończyły się pieniądze w budżecie czy nie ma nowych planów? Bardzo ambitna sesja RM skoro o Lubaczowie nie ma co rozmawiać...
A CO Z RONDEM NA SKRZYŻOWANIU KOŚCIUSZKI I SŁOWACKIEGO???? ??????????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jaco
+1 # Jaco 2021-10-12 08:07
Ogarnij się chłopczyku bo nie wiadomo o co ci chodzi. Skończyły się pieniądze? Na co? Co ma rondo do kina??
Chcesz się dowiedzieć co z rondem to zadzwoń do marszałka, to jego inwestycja a nie zawracaj tu d..y dorosłym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Miki
+4 # Miki 2021-10-12 09:40
Tyle ma kino do ronda, że każdy tam jeździ i ma dość korków. Kino wszyscy olewają, każdy woli obejrzeć film na własnych 50 czy 60 calach niż chodzić do kina
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jaco
+1 # Jaco 2021-10-12 19:56
Cytuję Miki:
Tyle ma kino do ronda, że każdy tam jeździ i ma dość korków. Kino wszyscy olewają, każdy woli obejrzeć film na własnych 50 czy 60 calach niż chodzić do kina

Litości! Dyskusja z tobą czy z tym Mateuszem powyżej to jak ze ślepym o kolorach. A wiesz że w Ameryce murzynów biją?? :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Miki
+4 # Miki 2021-10-13 07:39
Z tym kinem jest jak z otwarciem nowego sklepu. Pierwszego dnia tłumy, bo "se" myślą że będzie coś za darmo. Potem wszyscy olewają. A w Ameryce biją leni. :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2021-10-11 16:54
Na ten problem należy spojrzeć nieco szerzej. U Nas w powiecie nie ma wykształconej kultury chodzenia do kina. A nie ma jej gdyż raz kino jest mało rozporomowane a po drugie jest słaby repertuar. Zazwyczaj są to same bajki i filmy długo po premierze. Sam jestem młodą osobą i wiem jak to wygląda. Na bajki raczej nie pójdę. Duże produkcję docierają do Nas z miesięcznym poślizgiem to już dawno w sieci film jest dostępny za darmo do obejrzenia w domu bez wydawania pieniędzy. Albo sobie pojadę do Jarosławia lub Rzeszowa by obejrzeć film premierowo zanim w sieci zobaczę. Jeżeli filmy będą się dawno za premierą będą u Nas pokazywać to młodzi ludzie, którzy stanowią główną klientelę to pustki będą. Powinniśmy zadbać o ofertę kulturalną w powiecie bo nawet do kina nie ma po co iść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lucas3
+26 # Lucas3 2021-10-11 18:03
Ma racje Krzysztof! To kino jest żeby tylko było. Zamiast ściągnąć np Bonda, zrobić seanse w fajnych porach, dobrze zareklamować w necie że będzie nowość, postawić maszynę z popcornem po 10 zł i colą, zarzucić miejsca premium w najlepszych rzędach, to odgrzewane są niczym stare kotlety filmy które już dawno są po premierze. Reklama na zlubaczowa na głównym banerze, rozplakatować w szkołach, na mieście i film się zwróci. Myślę że raz warto spróbować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Riki
+1 # Riki 2021-10-11 22:28
W mieście tyle do zrobienia a Pan radny ma pretensje o kino... nieźle. Jak takich radnych będziemy mieli to ważne sprawy będą schodziły na bok ... szkoda słów :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+9 # AntyPiS 2021-10-11 22:48
Cytuję Riki:
W mieście tyle do zrobienia a Pan radny ma pretensje o kino... nieźle. Jak takich radnych będziemy mieli to ważne sprawy będą schodziły na bok ... szkoda słów :(


W sumie na tej Radzie wychodzi na to, że też było ,,kino" ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Waleria
+9 # Waleria 2021-10-11 23:26
Cytuję Riki:
W mieście tyle do zrobienia a Pan radny ma pretensje o kino... nieźle. Jak takich radnych będziemy mieli to ważne sprawy będą schodziły na bok ... szkoda słów :(

To jeden z problemów zgłaszany przez mieszkańców. Jeżeli ma pan jakieś uwagi, sugestie, pytania, zachęca się do kontaktu z radnym ze swojego okręgu: bip.um.lubaczow.pl/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Riki
-2 # Riki 2021-10-12 21:39
Ale że większość ludzi z okręgu tego Pana interesuje repertuar kina?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pośmiejmy się razem
-3 # pośmiejmy się razem 2021-10-12 07:38
Panie przewodniczący nie ma z czego już obniżyć, rozumie Pan?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Basia
+5 # Basia 2021-10-13 15:33
To może niech spróbują jeden film czy dwa premierowe puścić i zobaczyć jak to będzie. Czy przyjdą ludzie? Tylko nie bajeczki a coś dla młodych. Zamiast jechać do Jarosławia czy Rzeszowa można u nas coś zobaczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+2 # Dmw 2021-10-13 19:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Hahah
0 # Hahah 2021-10-15 11:15
Bond jest w necie za free sral wasze kino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |