Staś poleci na operację serca do USA! W ciągu kilkunastu dni udało się uzbierać 1,2 mln zł

fot. facebook.com/RatujmySerceStasia
fot. facebook.com/RatujmySerceStasia

fot. facebook.com/RatujmySerceStasia

W ciągu kilkunastu dni darczyńcy przekazali w sumie ponad 1,2 mln złotych dla 2-miesięcznego Stasia Szklannego. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, chłopczyk przejdzie operację w Stanach Zjednoczonych, która da mu szansę na powrót do zdrowia.

Jak już kilkukrotnie informowaliśmy, Staś to wnuk lekarza z Lubaczowa Piotra Szklannego. Urodził się niespełna dwa miesiące temu. Chłopczyk zmaga się z poważną wadą serca m.in. skorygowane przełożenie wielkich tętnic, ubytek w przegrodzie międzykomorowej, niedomykalność 2 stopnia zastawki trójdzielnej (która u Stasia pełni inną funkcję niż w zdrowym sercu) oraz anomalię Ebsteina. Rodzice walcząc o jego życie i dowiedzieli się, że operację serca może wykonać profesor del Nido z amerykańskiego Bostonu. Niestety, koszt zabiegu wraz z specjalistycznym transportem jest ogromny – to aż 1,2 mln złotych. Dlatego też zorganizowano zbiórkę pieniędzy na operację. Akcja okazała się wielkim sukcesem. W ciągu kilkunastu dni udało się uzbierać całą potrzebną kwotę.

Rodzice podziękowali darczyńcom poprzez Facebooka:

Kochani, dwa tygodnie po rozpoczęciu zbiórki MAMY TO! Wspólnie zebraliśmy pełną kwotę potrzebną na ratowanie Stasia, a nawet ciut więcej. To niewiarygodne tempo po prostu zwaliło nas z nóg! W najśmielszych snach nie marzyliśmy o takim rezultacie. JESTEŚCIE WIELCY! Bez Was wszystkich i każdego z osobna, to by się po prostu nie udało...
Pewnie część z Was zastanawia się co z nadwyżką pieniędzy na zbiórce - tak jak zaplanowano, zbiórka będzie otwarta do 30 września 2021. Wszystkie pieniądze, również te powyżej zaplanowanego celu, zostają na koncie Stasia w Siepomaga, i będą mogły być wykorzystane na jego dalsze leczenie.
Dziękujemy Wam, że jesteście z nami. Wysyłamy Wam nasze wdzięczne serca. Dobro wraca.

Staś razem z rodzicami poleci do Bostonu już za dwa tygodnie (28 września ma wyznaczony termin przyjęcia do szpitala). Sama operacja ma zaś zostać przeprowadzona 1 października.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: