Już w niedzielę w Baszni Dolnej AeroPiknik Lotniczy


W niedzielę 12 września w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbędzie się plenerowy Piknik Lotniczy. Początek wydarzenia o godzinie 13:00.

Podczas pikniku przeprowadzone będą pokazy z zakresu lotnictwa i kosmonautyki oraz robotyki. Na miejscu stworzona zostanie symulacja lotniska aeroklubowego ukazująca historię lotnictwa oraz ekspozycja sprzętu lotniczego. Zobaczycie m.in. szybowce, symulatory, modele, makiety i repliki historycznych samolotów. Działać będzie także strefa modelarska, w której prezentowane będą modele latające, odbędzie się prezentacja walk powietrznych modeli i warsztaty modelarskie.

Od godz. 16:00 działać będzie także strefa balonów, w której odbędą się loty balonem na uwięzi na wysokość 30 metrów, loty balonowe swobodne, balonowa rekonstrukcja historyczna i nocna gala balonowa.

W strefie lotów około godziny 17:15 będzie pokaz lotniczy śmigłowcem R 44 Robinson, natomiast o 18:30 pokaz lotniczy PZL TS- 11 Iskra.

Jednak to nie wszystko. Tego dnia będzie też strefa dla rodzin z dziećmi, w niej: rodzinne warsztaty plenerowe z klejenia latawców, warsztaty z budowy modeli samolotów i rakiet kosmicznych, warsztaty ze skręcania balonów i budowanie figurek balonowych, konkursy tematyczne, w tym rysunkowy „Ja i mój samolot”, gry i zabawy lotnicze, programowanie i walki robotów sumo oraz bańki mydlane, lody, słodycze i mnóstwo rozmaitej zabawy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: