Serduszko Stasia powoli umiera. Jedynym ratunkiem jest operacja w USA

Trwa zbiórka pieniędzy na operację małego Stasia, który zmaga się z poważną wadą serca. Niestety, zabieg jest bardzo kosztowny, a czasu coraz mniej.

Staś to wnuk lekarza z Lubaczowa Piotra Szklannego. Urodził się niespełna dwa miesiące temu. Rodzice o wadzie serca dowiedzieli się jeszcze gdy mama była w ciąży. Pomimo wielu badań jeszcze w łonie matki do końca nie było wiadomo w jakim stanie będzie Staś po porodzie.  Po porodzie okazało się, że mały Wojownik ma się całkiem dobrze. Ostatecznie zdiagnozowano szereg wad serca m.in. skorygowane przełożenie wielkich tętnic, ubytek w przegrodzie międzykomorowej, niedomykalnośc 2 stopnia zastawki trójdzielnej ( która u Stasia pełni inną funkcję niż w zdrowym sercu) oraz anomalię Ebsteina. Niestety kilka tygodni później podczas bada okazało się, że wada serca bardzo się pogłębiła. Rodzice usłyszeli od lekarzy, że stan Stasia jest ciężki i nikt w Polsce nie podejmie się operacji. Co gorsza jego stan zaczął się stopniowo pogarszać. Stawał się coraz bardziej apatyczny, senny, niechętny do zabawy, przestał jeść i przybierać na masie. Konieczne było założenie sondy, by dokarmiać i dziecko i dostarczać odpowiednią ilość kalorii, bowiem jego serduszko potrzebuje znacznie więcej energii niż serca dzieci w Jego wieku.

Rodzice desperacko zaczęli szukać pomocy. Dowiedzieli się, że operację serca może wykonać profesor del Nido z amerykańskiego Bostonu. Niestety, koszt zabiegu jest ogromny – to aż 800 tys. złotych. Rodzice proszą o pomoc.

Przeraża nas fakt, że nasze maleńkie Dziecko dopiero się urodziło, a Jego serce jest już tak niewydolne, że wymaga ciągłego wlewu leków wspomagających układ krążenia. Nie chcemy pozwolić, aby nasz Synek powoli odchodził z powodu ciężkiej niewydolności serca, profesor del Nido z Bostonu zgodził się podjąć operacji i dać naszemu Synkowi szansę, jednak czasu mamy niewiele! Operacja musi być wykonana szybko, bo stan Stasia mimo podawanych leków jest coraz poważniejszy. Błagamy o pomoc, błagamy o szanse dla naszego Synka, błagamy o ulgę w Jego cierpieniu i szansę na normalne życie - proszą o pomoc rodzice Stasia Szklannego

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest poprzez portal siepomaga.pl. Potrwa do 30 września.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Gryf
+14 # Gryf 2021-09-06 00:56
Żyj i walcz!

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.