Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Horyńcu

Nie wydarzyło się jednak nic złego. W dniu 22 maja 2014 r. w trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci i pracowników, przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu - Zdroju.

W ćwiczeniach wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaczowie, którzy przybyli na miejsce specjalnym samochodem z podnośnikiem hydraulicznym.

Na umówiony sygnał dźwiękowy (sygnał dzwonka szkolnego z przerwami pięciosekundowymi) wszyscy opuścili budynek szkoły wyjściami ewakuacyjnymi w czasie niecałych 2 minut. Opiekunowie poszczególnych grup uczniów sprawdzili stan osobowy ewakuowanych podopiecznych, by następnie przekazać informację o stanie liczebnym ewakuowanych dowódcy zastępu straży pożarnej przybyłemu na miejsce zdarzenia.

Po ćwiczeniach ewakuacyjnych strażacy przeprowadzili pogadankę z uczniami. Zaprezentowali elementy stroju strażackiego oraz niezbędny sprzęt używany w akcjach ratunkowych.

Właściciel lub zarządca każdego obiektu przeznaczonego dla ponad 50 stałych użytkowników, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać ćwiczenia ewakuacyjne. Natomiast w takich obiektach jak szkoły, przedszkola, internaty i domy studenckie ćwiczenia przeprowadzane powinny być raz na rok.

Poniżej fotorelacja z ćwiczeń.

 

horyniec201401.jpghoryniec201402.jpghoryniec201404.jpghoryniec201406.jpghoryniec201408.jpghoryniec201409.jpg

Więcej zdjęć tutaj (kliknij)

Źródło/fot: Michał Lautenszleger, KP PSP Lubaczów

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.