Ewakuacja w Szkole Podstawowej w Horyńcu

Nie wydarzyło się jednak nic złego. W dniu 22 maja 2014 r. w trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci i pracowników, przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu - Zdroju.

W ćwiczeniach wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaczowie, którzy przybyli na miejsce specjalnym samochodem z podnośnikiem hydraulicznym.

Na umówiony sygnał dźwiękowy (sygnał dzwonka szkolnego z przerwami pięciosekundowymi) wszyscy opuścili budynek szkoły wyjściami ewakuacyjnymi w czasie niecałych 2 minut. Opiekunowie poszczególnych grup uczniów sprawdzili stan osobowy ewakuowanych podopiecznych, by następnie przekazać informację o stanie liczebnym ewakuowanych dowódcy zastępu straży pożarnej przybyłemu na miejsce zdarzenia.

Po ćwiczeniach ewakuacyjnych strażacy przeprowadzili pogadankę z uczniami. Zaprezentowali elementy stroju strażackiego oraz niezbędny sprzęt używany w akcjach ratunkowych.

Właściciel lub zarządca każdego obiektu przeznaczonego dla ponad 50 stałych użytkowników, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać ćwiczenia ewakuacyjne. Natomiast w takich obiektach jak szkoły, przedszkola, internaty i domy studenckie ćwiczenia przeprowadzane powinny być raz na rok.

Poniżej fotorelacja z ćwiczeń.

 

horyniec201401.jpghoryniec201402.jpghoryniec201404.jpghoryniec201406.jpghoryniec201408.jpghoryniec201409.jpg

Więcej zdjęć tutaj (kliknij)

Źródło/fot: Michał Lautenszleger, KP PSP Lubaczów

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Praca przez Internet
( / Praca)

Praca przez Internet
07-03-2020

Zatrudnię magazyniera-kierowcę
( / Praca)

noimage
07-02-2020

Szczeniaki
( / Dom i ogród)

noimage
07-01-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.