Witek Muzyk Ulicy i Pectus na zakończenie Festiwalu Dziedzictwa Kresów


Na zakończenie Festiwalu Dziedzictwa Kresów organizatorzy Gmina Lubaczów i Województwo Podkarpackie przygotowali dla nas koncerty w Narolu i Lubaczowie i tradycyjnie- wielki Finał w Baszni Dolnej podczas którego wystąpił Witek Muzyk Ulicy i zespół Pectus.

Ostatni weekend Festiwalu rozpocznie się dziś w Centrum Koncertowo-Wystawienniczym w Narolu- koncertem jazzowym Joachima Mencla. Artysta wykona utwory z albumu Brooklyn Eye, za który otrzymał prestiżową nagrodę BEST RECORDING 2020.

Dzień później na lubaczowskim rynku młodzież będzie mogła posłuchać zespołów WaluśKraksaKryzys i Ikarus Feel. A wszyscy spragnieni adrenaliny będą mogli spróbować rozwiązać łamigłówki mobilnego Escape Roomu.

Tradycyjnie pierwsza niedziela sierpnia zarezerwowana jest na wielki Finał Festiwalu. W Kresowej Osadzie będzie można skosztować wyrobów Kół Gospodyń wiejskich, produktów regionalnych lokalnych producentów żywności, obejrzeć pokaz gotowania na żywo w wykonaniu Weroniki Marczuk, zajrzeć na stoiska rzemieślnicze. Organizatorzy przygotowali także strefę zabaw dla dzieci, strefę gastronomiczną oraz dużą scenę, na której o 19:30 zagrają Witek Muzyk Ulicy i zespół Pectus.

Jak informuje Gmina Lubaczów, tego dnia w pobliżu Kresowej będzie działał mobilny punkt szczepień, a na terenie imprezy będzie obowiązywał reżim sanitarny.

Obecnie obowiązujące przepisy regulują, iż w tego typu wydarzeniu może wziąć udział tylko 250 osób niezaszczepionych, więc osoby zaszczepione powinny zabrać ze sobą paszport covidowy lub zaświadczenie o szczepieniu. - przypominają organizatorzy

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: