Woda w gminie Stary Dzików jest już zdatna do spożycia [AKTUALIZACJA]

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaczowie poinformował, że woda z wodociągu w Starym Dzikowie jest już zdatna do spożycia.

Aktualizacja 30.07.2021 r. godz. 11:00

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaczowie poinformował w czwartek, że po ponownym badaniu wody stwierdza się, że jest ona już zdatna do spożycia.


W dniu dzisiejszym PSSE w Lubaczowie wydał komunikat o pogorszeniu jakości wody na wodociągu w Starym Dzikowie.

W ramach przeprowadzonej kontroli, która odbyła się wczoraj (26.07) pobrano do badania wodę z wodociągu sieciowego w Starym Dzikowie, z punktu czerpalnego w Szkole Podstawowej w Cewkowie. badania wykazały, że woda zawiera bakterie Escherichia coli - jest 6 jkt/100 ml, a najwyższa dopuszczalna wartość bakterii coli to 0jkt/100 m.

W związku z powyższym sanepid stwierdził brak przydatności wody do spożycia z wodociągu w Starym Dzikowie i zakazuje jej spożywania. Woda może być wykorzystywana do celów sanitarnych.

Jednocześnie sanepid zobowiązał Urząd Gminy w Starym Dzikowie do podjęcia działań naprawczych w celu zapewnienia dla wodociągu sieciowego w Starym Dzikowie wody spełniające wymagania mikrobiologiczne dla wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z natychmiastowym terminem wykonania.

Komunikat odnośnie niezdatnej do spożycia wody wydał też Urząd Gminy  w Starym Dzikowie:

Niezdatność wody do spożycia

W związku z negatywnym wynikiem badań wody pod względem bakteriologicznym zakazuje się używania wody z wodociągu gminnego do celów spożywczych.

Można używać do celów bytowych.

Zakaz obowiązuje do odwołania! – poinformował Urząd w Starym Dzikowie

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Sapiehy
0 # Sapiehy 2021-07-30 19:18
Czy odpowiednie Służby mogłyby zająć się tym co dzieje się w Oleszycach na os. Sapiehy? Dzień w dzień nie można otworzyć okna wieczorem, bo Panowie z bloku nr. 2 w swojej kotłowni palą czym popadnie czyli śmieciami, gumami i Bóg wie czym jeszcze. Można się udusić od tego zatrutego powietrza. Tyle się mówi o ekologii a tu zatruwa się nie tylko powietrze ale i Ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Sapiehy2
+3 # Sapiehy2 2021-08-04 06:57
Rozplacz się!!! A na ból d..y kup sobie maść. Nie wiem czy wiesz, że za publiczne powielanie nieprawdy grozi odpowiedzialnoś ć karna. Jeżeli jesteś taki odważny to czemu nie zawiadomisz oficjalnie odpowiednich służb, tylko wypisujesz w komentarzach na lokalnych stronach internetowych. Twoje IP urządzenia jest dostępne dla administratora. Zastanów się co piszesz i gdzie piszesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.