Festiwal Dziedzictwa Kresów 2021. Przed nami kolejne wydarzenia [PROGRAM]

fot. archiwum festiwalkresow.pl
fot. archiwum festiwalkresow.pl

fot. archiwum festiwalkresow.pl

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne wydarzenia Festiwalu Dziedzictwa Kresów. W ten weekend m.in. koncert pieśni sakralnych, Msza Święta Kresowa i świetna zabawa na lubaczowskim Rynku w stylu lat 20 i 30 ubiegłego stulecia.

Już w sobotę wieczorem w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie wystąpi kwartet smyczkowy „Insano” wraz z słynnym tenorem Rafałem Bartmińskim, którzy wykonają koncert pieśni sakralnych „Chroń nas od ciężkich losu zmian”.

Niedzielę rozpoczniemy od sesji popularnonaukowej w Muzeum Kresów zatytułowanej 39. Pułk Piechoty Strzelców Lwowskich. Mural poświęcony tej formacji zostanie odsłonięty o godz. 11:30 na Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie.

O godz. 12:00 w Wojskowej Asyście Honorowej delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości w Lubaczowie.

Wszystkich Państwa zapraszamy również o godz. 13:00 do Konkatedry pw. bł Jakuba Strzemię na Mszę Świętą Kresową, pod przewodnictwem JE O. Edwarda Kawy – Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Lwowskiej Kościoła Rzymskokatolickiego, homilię wygłosi JE Bp Kazimierz Górny.

W tym roku jej oprawę muzyczną wykona Chór Barogue Collegium 1685, a jej transmisję zapewni TVP Polonia.

Popołudniu od godz. 16:00 widzimy się z kolei na Rynku lubaczowskim, gdzie kolejny raz przeniesiemy się do lat 20 i 30 ubiegłego stulecia. Zapraszamy całe rodziny na wspólne spędzenie czasu przy dźwiękach muzyki Przeworskiej Kapeli Podwórkowej Beka oraz Aleksandry Stano z zespołem WINYL, wśród „złotoludów”, teatrów ulicznych oraz gier i zabaw przygotowanych dla dzieci. Wieczorem na scenie wystąpi „Warszawska Orkiestra Sentymentalna”.

Tego dnia wieczorem także w Narolu w Kościele Narodzenia NMP o godz. 19:00 – odbędzie się uroczysty koncert muzyki baroku – w wykonaniu Baroque Collegium 1685- międzynarodowego chóru i orkiestry pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej.

Przyszły tydzień również będzie pełen spotkań, warsztatów i koncertów. Zapraszamy na stronę Festiwalu www.festiwalkresow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: