Przedszkole w Oleszycach nareszcie zostanie otwarte


Rozbudowane Samorządowe Przedszkole w Oleszycach miało być otwarte 2017 roku. Niestety spór pomiędzy wykonawcą inwestycji, a inwestorem czyli gminą Oleszyce sprawił, że dopiero teraz obiekt zostanie oddany do użytku.

Pod koniec 2016 roku Gmina Oleszyce ogłosiła przetarg na rozbudowę i przebudowę Przedszkola Samorządowego w Oleszycach. Inwestycja warta ponad 1,7 mln miała zakończyć się w październiku 2017 roku i kilka tygodni później obiekt miał zostać oddany do użytku. Tak się jednak nie stało. W trakcie realizacji robót budowlanych wywiązał się spór pomiędzy wykonawcą zadania i Gminą Oleszyce. Ostatecznie obie strony nie mogły dojść do porozumienia w sprawie realizacji inwestycji i zamiast hucznego otwarcia zmodernizowanego przedszkola, obie strony od kilku lat spotykają się w sądzie, prokuraturze i na policji. Co ważne, modernizacja obiektu została wtedy wstrzymana i w celu dokończenia robót gmina trzy lata później, czyli w 2019 roku ogłosiła kolejny przetarg – na dokończenie rozbudowy i przebudowy budynku. Kosztowało to prawie 1 mln złotych.  Jednak pomimo wykonania przez innego wykonawcę kolejnych robót budowlanych, przedszkole nadal było zamknięte.  To efekt trwającego od 2017 roku sporu i toczących się postępowań sądowych, przez która gmina nie mogła uzyskać pozwolenia na użytkowanie budynku z powodu braku wymaganych dokumentów do przedłożenia Państwowej Straży Pożarnej, Sanepidu i Nadzoru Budowlanego.

Rozbudowane przedszkole stało więc puste kolejne długie miesiące. Dopiero teraz urzędnikom z Oleszyc udało się pozyskać część dokumentów, dzięki którym ostatecznie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lubaczowie udzielił pozwolenia na użytkowanie budynku. 

Wszystko wskazuje na to, że przedszkolaki nareszcie przeniosą się z budynku Szkoły Podstawowej do zmodernizowanego przedszkola. Rodzice małych dzieci z gminy Oleszyc mają nadzieję, że miejsc dla przedszkolaków nie zabraknie.

Natomiast gminę na czele z burmistrzem najprawdopodobniej czeka jeszcze długa batalia sądowa z wykonawcą inwestycji.

ZLUBACZOWA.PL

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: