Przedszkole w Oleszycach nareszcie zostanie otwarte


Rozbudowane Samorządowe Przedszkole w Oleszycach miało być otwarte 2017 roku. Niestety spór pomiędzy wykonawcą inwestycji, a inwestorem czyli gminą Oleszyce sprawił, że dopiero teraz obiekt zostanie oddany do użytku.

Pod koniec 2016 roku Gmina Oleszyce ogłosiła przetarg na rozbudowę i przebudowę Przedszkola Samorządowego w Oleszycach. Inwestycja warta ponad 1,7 mln miała zakończyć się w październiku 2017 roku i kilka tygodni później obiekt miał zostać oddany do użytku. Tak się jednak nie stało. W trakcie realizacji robót budowlanych wywiązał się spór pomiędzy wykonawcą zadania i Gminą Oleszyce. Ostatecznie obie strony nie mogły dojść do porozumienia w sprawie realizacji inwestycji i zamiast hucznego otwarcia zmodernizowanego przedszkola, obie strony od kilku lat spotykają się w sądzie, prokuraturze i na policji. Co ważne, modernizacja obiektu została wtedy wstrzymana i w celu dokończenia robót gmina trzy lata później, czyli w 2019 roku ogłosiła kolejny przetarg – na dokończenie rozbudowy i przebudowy budynku. Kosztowało to prawie 1 mln złotych.  Jednak pomimo wykonania przez innego wykonawcę kolejnych robót budowlanych, przedszkole nadal było zamknięte.  To efekt trwającego od 2017 roku sporu i toczących się postępowań sądowych, przez która gmina nie mogła uzyskać pozwolenia na użytkowanie budynku z powodu braku wymaganych dokumentów do przedłożenia Państwowej Straży Pożarnej, Sanepidu i Nadzoru Budowlanego.

Rozbudowane przedszkole stało więc puste kolejne długie miesiące. Dopiero teraz urzędnikom z Oleszyc udało się pozyskać część dokumentów, dzięki którym ostatecznie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lubaczowie udzielił pozwolenia na użytkowanie budynku. 

Wszystko wskazuje na to, że przedszkolaki nareszcie przeniosą się z budynku Szkoły Podstawowej do zmodernizowanego przedszkola. Rodzice małych dzieci z gminy Oleszyc mają nadzieję, że miejsc dla przedszkolaków nie zabraknie.

Natomiast gminę na czele z burmistrzem najprawdopodobniej czeka jeszcze długa batalia sądowa z wykonawcą inwestycji.

ZLUBACZOWA.PL

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

XL
+13 # XL 2021-07-05 10:17
A 3.5 mln zł do zapłaty?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Duda
+7 # Duda 2021-07-05 10:31
Stasio to sprytny lis. Na pewno dobrze na tym zarobi :-*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Max B.
+3 # Max B. 2021-07-05 12:52
Patologia Powiatowego Urzedu Pracy w Lubaczowie.
Podczas gdy inne urzędy pracuję w PUP Lubaczów
trzeba sie umawiać za tydzień i na godzinę tracąc czas i pieniądze na przyjazd .
Czy dyrektor PUP panuje nad logiką swojej insytytucji ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
posejdon
+5 # posejdon 2021-07-07 11:00
O czym Ty człowieku piszesz?

A jak byś przyjechał bez umawiania, to nie stracisz czasu i pieniędzy ? WTF ?

Po pierwsze rejestracja nie jest obowiązkowa, co oznacza, że nikt Ci nie karze się rejestrować w PUP, chcesz, to się rejestrujesz - proste ? Jest jeszcze opcja dla takich jak Ty, którzy nie chcą tracić czasu (bo może pracują), i nie trzeba tracić pieniędzy (lepiej wydać na piwo). A mianowicie - REJESTRACJA ELEKTRONICZNA. Leżysz na swojej leżance i se smartphona się rejestrujesz - fajnie co ?
Porażka!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JON
+9 # JON 2021-07-06 21:58
Takiego Burmistrza Nie życzę żadnej Gminie ani miastu w Polsce, upartemu razem z jego radcą, którzy działają na szkodę obywateli tego miasta, gdzie na końcu i tak to my zapłacimy za błędy tych urzędników, którzy wydają publiczne pieniądze ciągając ludzi po Sądach, a z tego co słyszałem to gmina przegrała wszystkie sprawy w Sądzie odnośnie tego przedszkola, i nie tylko tego jak i również przegrała wszystkie sprawy w związku ze sprzedażą słynnego, cudzego mieszkania, za które będzie musiała również zapłacić z publicznych pieniędzy, a w końcowym rezultacie to my mieszkańcy zapłacimy podwyżkami za błędy urzędników. SKANDAL SKANDAL SKANDAL.
Do Administratora !!! Proszę o nie usuwanie niewygodnych komentarzy, bo jest to szczera prawda, i ludzie powinni znać prawdę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
OLek
+3 # OLek 2021-07-07 12:04
Budują chodnik koło Biedronki ale tylko dla mieszkańców osiedla Sapiehy i św. Jana(wiadomo). Jestem mieszkańcem Oleszyc mieszkam na ul. Kolejowej nie wiem dlaczego nie buduję się przedłużenia istniejącego chodnika wzdłuż drogi dla wszystkich mieszkańców Oleszyc tylko prowizorka!. Może trzeba rozebrać część chodników do ratusza bo można i zostawić tyko z jednej strony strony? Takie jest myślenie u naszych włodarzy i urzędników. Tylko w Oleszycach coś takiego działa. Brawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.