Kąpieliska w Radawie znów nie będzie. Gdzie można się kąpać?

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

fot. wikipedia.org

Mamy już wakacje. Wielu z nas planuje wypady np. nad wodę.  Gdzie w tym roku będziemy mogli się kąpać? Sprawdziliśmy.

Główny Inspektorat Sanitarny po raz kolejny uruchomił wakacyjny serwis kąpielowy. Można na nim sprawdzić czystość wód w kąpieliskach. Oprócz informacji o czystości akwenów można w serwisie znaleźć też ciekawe porady czy można na kąpielisku rozpalić grilla, gdzie mogą bawić się dzieci i czy na teren można wprowadzić psa. 

Z danych GISu wynika, że najbliżej powiatu lubaczowskiego są kąpieliska w Radymnie (w tej chwili woda nieprzydatna do kąpieli), Grodzisku Dolnym, Majdanie Sopockim, Biszczy, Józefowie czy Krasnobrodzie.

W ostatnich latach wielu mieszkańców naszego powiatu wybierało się do Radawy, niestety tamtejsze kąpielisko w tym roku znów będzie zamknięte. 

Jak tłumaczył dla Życia Podkarpackiego wójt gminy Wiązownica Marian Ryznar, kąpielisko w Radawie jest nieczynne z powodu obostrzeń pandemicznych oraz stanu technicznego jazu spiętrzającego wodę na Lubaczówce.

Na mapie przygotowanej przez Główny Inspektorat Sanitarny nie znajdziemy m.in. zbiornika w Nowym Siole, bowiem nie jest ono kąpieliskiem, ale tzw.  miejscem wykorzystywanym do kąpieli. Jednakże tam również można się kąpać i co ważne sanepid bada tam wodę. 

Kliknij tutaj, aby przejść do serwisu kąpieliskowego.

Źródło: GIS, zycie.pl, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: