Kąpieliska w Radawie znów nie będzie. Gdzie można się kąpać?

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

fot. wikipedia.org

Mamy już wakacje. Wielu z nas planuje wypady np. nad wodę.  Gdzie w tym roku będziemy mogli się kąpać? Sprawdziliśmy.

Główny Inspektorat Sanitarny po raz kolejny uruchomił wakacyjny serwis kąpielowy. Można na nim sprawdzić czystość wód w kąpieliskach. Oprócz informacji o czystości akwenów można w serwisie znaleźć też ciekawe porady czy można na kąpielisku rozpalić grilla, gdzie mogą bawić się dzieci i czy na teren można wprowadzić psa. 

Z danych GISu wynika, że najbliżej powiatu lubaczowskiego są kąpieliska w Radymnie (w tej chwili woda nieprzydatna do kąpieli), Grodzisku Dolnym, Majdanie Sopockim, Biszczy, Józefowie czy Krasnobrodzie.

W ostatnich latach wielu mieszkańców naszego powiatu wybierało się do Radawy, niestety tamtejsze kąpielisko w tym roku znów będzie zamknięte. 

Jak tłumaczył dla Życia Podkarpackiego wójt gminy Wiązownica Marian Ryznar, kąpielisko w Radawie jest nieczynne z powodu obostrzeń pandemicznych oraz stanu technicznego jazu spiętrzającego wodę na Lubaczówce.

Na mapie przygotowanej przez Główny Inspektorat Sanitarny nie znajdziemy m.in. zbiornika w Nowym Siole, bowiem nie jest ono kąpieliskiem, ale tzw.  miejscem wykorzystywanym do kąpieli. Jednakże tam również można się kąpać i co ważne sanepid bada tam wodę. 

Kliknij tutaj, aby przejść do serwisu kąpieliskowego.

Źródło: GIS, zycie.pl, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Adamd
+6 # Adamd 2021-07-02 07:49
Wszystkich zapraszam do Radymna:
Woda nieprzydatna do kąpieli ze względu na inne wymagania

Data oceny: 01/07/2021

Podczas gwałtownej ulewy doszło do wybicia studzienki kanalizacji sanitarnej znajdującej się w okolicach kąpieliska co doprowadziło do przedostania się ścieków sanitarnych do zbiornika wodnego ZEK i kąpieliska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Alik
+3 # Alik 2021-07-02 10:26
"Jak tłumaczył dla Życia Podkarpackiego wójt gminy Wiązownica Marian Ryznar, kąpielisko w Radawie jest nieczynne z powodu obostrzeń pandemicznych oraz stanu technicznego jazu spiętrzającego wodę na Lubaczówce."
To w końcu jaka jest przyczyna: obostrzenia czy stan jazu?
Nie ma przecież zakazu przebywania na kąpieliskach w tych waszych obostrzeniach. Ile czasu było na naprawę i konserwację jazu???? Gdzie są osoby za to odpowiedzialne? ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
cxv
+3 # cxv 2021-07-02 15:54
studzienke wybiło w radymnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja
+10 # Ja 2021-07-02 21:27
W tej sytuacji pozostaje fontanna w Lubaczowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+14 # Ciekawy 2021-07-03 11:58
A Lisie Jamy i kąpielisko na "pani jamce"? Na "Chmiela brodzie"? Kto pamięta te czasy, jak rzeka w Lisich była oblegana? Fajnie wtedy było, mnóstwo ludzi. Kto miał oponę z roweru uczył się pływać, kto miał materac czy oponę z traktory to był pan.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+4 # Dmw 2021-07-03 14:57
Ja pływałem na takiej z malucha,to był luksus panie hehehe ;)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+7 # Ciekawy 2021-07-03 18:37
Cytuję Dmw:
Ja pływałem na takiej z malucha,to był luksus panie hehehe ;)))

Jak ktoś miał gest to pożyczył na chwilę albo chociaż pozwolił się trzymać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dawniej
+8 # Dawniej 2021-07-03 12:43
A w Lubaczowie patyczki, granaty XD było nieźle.
Teraz brzegi rzeki zaniedbane i zarośnięte, brody i przejścia zamulone. Nikt o to nie dba. Kiedyś wzdłuż można było przejść od parku do kółka a nawet do lasu na Lisich Jamach a teraz wszystko pozarastane. Szkoda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+7 # Dmw 2021-07-03 14:58
Tak, zgadzam się,jak te łąki bardzo były piękne,wykoszon e,naturalne...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Gość
+6 # Gość 2021-07-03 12:47
A kto pamięta "tamę" na Lisich Jamach? Też sporo ludzi na pewno korzystało i tam pływało w upalne dni. Szkoda, że to wszystko teraz takie zaniedbane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+10 # Ciekawy 2021-07-03 14:39
Cytuję Gość:
A kto pamięta "tamę" na Lisich Jamach? Też sporo ludzi na pewno korzystało i tam pływało w upalne dni. Szkoda, że to wszystko teraz takie zaniedbane.

Ja pamiętam, co za czasy. Ile osób nauczyło się tam pływać Pamiętam mężczyźni bliżej tamy, dzieci za szubrami, gdzie płytko a starsze dzieci za kamieniami. Zakochani dalej od wszystkich czyli w stronę Wólki, tam było głęboko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+6 # Dmw 2021-07-03 14:56
Ja też pamiętam. Piękne to były czasy,beztroski e, wesołe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+7 # Dmw 2021-07-03 22:25
A propos tamtych czasów. Nie wiem co się z nami porobiło. Dzisiaj jeden drugiego by w łyżce wody utopił,byle dogryźć,dokuczy ć,sprzedać,zaks blowac. Kiedyś była jakaś taka więź i to międzypokolenio wa. Może te skromniejsze warunki nas łączyły?nie wiem ale dziś jest to straszne i bardzo przykre
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+7 # Ciekawy 2021-07-04 09:50
Cytuję Dmw:
A propos tamtych czasów. Nie wiem co się z nami porobiło. Dzisiaj jeden drugiego by w łyżce wody utopił,byle dogryźć,dokuczyć,sprzedać,zaksblowac. Kiedyś była jakaś taka więź i to międzypokoleniowa. Może te skromniejsze warunki nas łączyły?nie wiem ale dziś jest to straszne i bardzo przykre

Pamiętam wyjazdy na rzekę tzw. tamę w Lisich. Czy w niedzielę czy w tygodniu było tam niesamowicie dużo ludzi, od dzieci przez młodzież, pary, rodziny do innych dorosłych. Nie pamiętasz tam żadnej bójki czy chamskich odzywek. Co kto przywiózł to miał, w co się ubrał w to był ubrany. Nikt się z nikogo nie śmiał, było fajnie i spokojnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aa
+3 # aa 2021-07-04 10:30
Cytuję Dmw:
A propos tamtych czasów. Nie wiem co się z nami porobiło. Dzisiaj jeden drugiego by w łyżce wody utopił,byle dogryźć,dokuczyć,sprzedać,zaksblowac. Kiedyś była jakaś taka więź i to międzypokoleniowa. Może te skromniejsze warunki nas łączyły?nie wiem ale dziś jest to straszne i bardzo przykre


Wtedy była komuna teraz mamy demokracje :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
siołek