Podwyżka dla strażaków ochotników z gminy Stary Dzików

fot. OSP Stary Dzików
fot. OSP Stary Dzików

fot. OSP Stary Dzików

Od lipca druhowie z gminy Stary Dzików nareszcie będą otrzymywać więcej pieniędzy za ratowanie ludzkiego życia i mienia, a także udział w szkoleniach.

O tym, że strażacy-ochotnicy są bardzo potrzebni nie od dziś wiadomo. To właśnie oni często są pierwsi na miejscu nieszczęścia, do którego doszło z dala od Lubaczowa. To już nie są przypadkowi ludzie, ale profesjonalni ratownicy, od których zależy nasze życie. Dlatego też radni z gminy Stary Dzików podjęli decyzją o wzroście ekwiwalentu pieniężnego za udział w działaniach ratowniczych i szkoleniach.

Do tej pory strażak-ochotnik gminy Stary Dzików za uczestnictwo w działaniu ratowniczym otrzymywał ekwiwalent pieniężny w wysokości 15 zł za godzinę, a za udział w szkoleniu 6 zł za godzinę. Te stawki regulowała uchwała rady gminy Stary Dzików sprzed prawie 10 lat, bowiem z 28 grudnia 2011 roku.

Teraz to się zmieni, bowiem zgodnie z podjętą uchwałą od 1 lipca wynagrodzenie druhów znacznie wzrośnie -  Członek Ochotniczej Straży Pożarnej, który uczestniczył w działaniu ratowniczym otrzyma ekwiwalent pieniężny w wysokości 24,00 zł za każdą godzinę, natomiast za uczestnictwo w szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub gminę otrzyma ekwiwalent pieniężny w wysokości 12,00 zł za każdą godzinę.

Łącznie w ubiegłym roku strażacy z gminy Stary Dzików do akcji wyjeżdżali 90 razy (OSP Stary Dzików - 47, OSP Cewków - 37, OSP Ułazów - 6)

zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

mieszkaniec
0 # mieszkaniec 2021-06-29 01:07
Ciekawe kiedy Gmina Cieszanów podniesie???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.